در پی سفر هیأت وابسته به آل خلیفه به فلسطین اشغالی و دیدار با مسئولانی از رژیم صهیونیستی، جریان های میهنی و اسلامی فلسطین با صدور بیانیه ای این اقدام را محکوم کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «اسپوتنیک»، در پی سفر هیأتی از بحرین به فلسطین اشغالی، جریان های میهنی و اسلامی در فلسطین با انتشار بیانیه ای این اقدام را محکوم کردند.

در بیانیه این جریان ها آمده که هرگونه اقدامی در راستای عادی سازی روابط با اسرائیل به هر بهانه ای غیر قابل قبول است.

جریان های میهنی و اسلامی در فلسطین از بحرین و کشورهای عربی و اسلامی خواسته اند تا از چنین سفرهایی جلوگیری کنند و مسئولان این اقدامات را به صورت رسمی مورد مواخذه قرار دهند.

جریان های فلسطینی سفرهای این چنینی را به سود رژیم اشغالگر قدس دانسته و تأکید کردند که این مسأله باعث می شود تا اسرائیل به سیاست های خصمانه خود علیه مردم فلسطین ادامه دهند.

این جریان ها همچنین از مردم و اهالی قدس که مانع ورود هیأت بحرینی به مسجد الاقصی شده اند تقدیر کرده است.

پیشتر و بعد از بحرانی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با اعلام انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس، ایجاد کرده است، هیأتی رسمی از دولت بحرین برای دیدار با مسئولان اسرائیلی وارد اراضی اشغالی شده اند.

بر اساس گزارش شبکه دو اسرائیل این هیأت سفری ۴ روزه به سرزمین های اشغالی داشته و با مسئولانی از رژیم صهیونیستی دیدار کرده اند و این هیأت با همراهی کمیته از وزارت خارجه اسرائیل توری میدانی از شهر قدس داشته اند.