سخنگوی وزارت خارجه روسیه در پاسخ به ادعای وزیر خارجه فرانسه درباره آزادسازی سوریه توسط نیروهای ائتلاف گفت که بهتر است غرب به پیروزی های خود در افغانستان، لیبی و عراق افتخار کند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از تاس، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه به سخنان «ژان ایو لودریان» در تمجید از نیروهای ائتلاف به عنوان پیروز اصلی میدان نبرد علیه داعش در سوریه پاسخ داد.

بر اساس این گزارش، زاخارووا با انتقاد از سخنان لودریان، با سخنانی طعنه آمیز موفقیت های غرب در عراق، لیبی و افغانستان را به وزیر خارجه فرانسه یادآور شد.

زاخارووا در صفحه شخصی فیسبوک خود نوشت: شرکای غربی (ما) در روزهای اخیر می گویند این روسیه نبوده که داعش را در سوریه شکست داده بلکه این کار توسط نیروهای ائتلاف انجام شده است. آخرین سخنان از این دست را آقای لودریان، وزیر خارجه فرانسه عنوان کرده است.

وی در ادامه این پیام فیسبوکی خود نوشت: عالیجنابان دیگر بس است. موفقیت های شما در عراق، لیبی و افغانستان مشهود است. بیایید  به آنها افتخار کنید!

لازم به ذکر است وزیر خارجه فرانسه در مصاحبه امروز خود با شبکه تلویزیونی «بی اف ام» بیانیه وزارت دفاع روسیه در خصوص پیروزی ارتش سوریه به کمک نیروی هوایی روسیه علیه داعش را گمراه کننده خواند.

بر اساس این گزارش، «ژان ایو لودریان» در خصوص شکست داعش در سوریه مدعی شد که این پیروزی با تلاش های نیروهای ائتلاف بین المللی علیه داعش حاصل شده و این نیروهای ائتلاف بودند که تروریست ها را از خاک سوریه دور کردند.

وی همچنین در ادامه ادعاهای خود گفت: ارتش روسیه تنها به نیروهای بشار اسد کمک کرد و دست آخر هم با تاخیر معناداری دیر الزور را آزاد کرد.