مراسم معارفه اعضای شورای عالی حوزه علمیه خراسان با حضور رییس دفتر رهبر معظم انقلاب در حرم رضوی برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه؛ مراسم معارفه اعضای شورای عالی حوزه علمیه خراسان صبح شنبه در محل تالار اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی با حضور «حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی» رییس دفتر مقام معظم رهبری و جمعی از اساتید، علما، طلاب و مدیران حوزه های علمیه خراسان برگزار شد.

«حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی» ضمن تقدیر از زحمات و فعالیت های ۲۰ ساله گذشته در حوزه علمیه خراسان، تاکید کرد: طی این سال ها قدم های بزرگی در حوزه علمیه خراسان برداشته شده است.

وی با اشاره به زحمات و فعالیت های آیت الله واعظ طبسی در حوزه علمیه خراسان گفت: ایشان در مدت زندگی پرخیر و برکت خود مسئولیت های سنگین تولیت آستان قدس رضوی، نمایندگی ولی فقیه و مدیریت عالی حوزه علمیه خراسان را برعهده داشتند که همه این مسئولیت ها را در زمان حیاتشان به بهترین نحو مدیریت کردند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی تاکید کرد: بعد از وفات این عالم ربانی، با تدبیر مقام معظم رهبری، این مسئولیت ها از یکدیگر تفکیک شد که انتصاب تولیت آستان قدس رضوی اولین گام در این راستا بود.

وی افزود: لطف خداوند و عنایت ویژه حضرت امام رضا(ع) و همچنین تیزبینی، هوش، ذکاوت و صلابت مدیریتی حجت الاسلام و المسلمین رئیسی بود که موجب انتخاب ایشان به عنوان تولیت آستان قدس رضوی شد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در ادامه گفت: پس از انتصاب تولیت آستان قدس رضوی، آیت الله علم الهدی که سال های بسیاری به عنوان یکی از بهترین ائمه جمعه کشور خدمت می کردند، از سوی مقام معظم رهبری به عنوان نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی منصوب شدند.

وی تصریح کرد: پس از آن و با این نگاه که حوزه های علمیه باید به روشی جدید مدیریت شوند، حضرت آیت الله خامنه ای اعضای شورای عالی حوزه علمیه خراسان را منصوب کردند.

حجت الاسلام و المسلمین گلپایگانی با درخواست از همه مسئولین و مدیران شهری برای همکاری با اعضای جدید شورای حوزه علمیه خراسان ابراز امیدواری کرد که روند پیشرفت حوزه های علمیه با اعضای جدید ادامه داشته باشد.

در پایان این مراسم، احکام اعضای شورای عالی مدیریت حوزه علمیه خراسان، توسط رئیس دفتر مقام معظم رهبری اعطا شد.

در این مراسم «حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سیّد مصباح عاملی» به‌عنوان مدیر، «حجت‌الاسلام فرزانه» به ‌عنوان دبیر و آیات «حاج سید حسن مرتضوی»، «حاج شیخ رجبعلی رضازاده»، «حاج شیخ مهدی مروارید»، «آیت‌الله علم الهدی» و «حجت‌الاسلام والمسلمین رییسی» به‌عنوان اعضای شورای عالی حوزه علمیه خراسان معارفه شدند.