در دومین جشنواره فیلم کوتاه سما، مستند آقای سفیر در مورد زندگی عضو مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت (ع) اکران خواهد شد.

به گزارش پرس شیعه؛ مستند “آقای سفیر” در مورد زندگی شهید «غضنفر رکن آبادی» در دومین جشنواره فیلم کوتاه سما، دوشنبه ۲۳ فروردین ماه، ساعت ۲۱، در سالن شماره ۳ سینما فلسطین به نمایش درخواهد آمد.

«ناصر نادری» تهیه کننده مستند آقای سفیر است. وی در مورد این مستند گفت: این مستند در برگیرنده مصاحبه اختصاصی با شهید رکن آبادی در منزلش، مصاحبه با وزیر خارجه لبنان و گفت‌و‌گو با دیپلمات‌های مسیحی، مردم مسیحی و مسلمان این کشور درباره شخصیت این دیپلمات ایرانی است.

نادری افزود: در این مستند به نفوذ بالای شهید رکن آبادی در لبنان اشاره شده است که موجب ترور نافرجام وی از سوی وهابیت در حمله به سفارت ایران در بیروت شد.

شایان ذکر است روز پنجشنبه ۲ مهر ۱۳۹۴ ش. (مصادف با ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۵ م. و ۱۰ ذوالحجه ۱۴۳۶ق.) و همزمان با عید سعید قربان، مسدود کردن راه منتهی به جمرات در سرزمین منا و سوء تدبیر آل سعود، موجب ازدحام جمعیت و کشته و زخمی شدن بیش از ۷۰۰۰ زائر بیت الله الحرام از کشورهای مختلف شد.

فاجعه منا درکنار همه تلخی هایش، یک حادثه مهم دیگر را هم رقم زد و آن، مفقودی و سپس خبر جان باختن رکن آبادی بود؛ مسئولان سعودی ابتدا منکر ورود او به عربستان شده بودند ولی پس از ارائه دلایل و مستندات فراوان، مجبور به همکاری برای یافتن پیکر این دیپلمات کشورمان شدند.

شهید غضنفر رکن آبادی عضو مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام و سفیر سابق ایران در بیروت بود که سال های زیادی را در خدمت به نظام اسلامی و در جبهه سیاسی به سر برد.