الباجی قائد السبسی یک ماه پس از حملات تروریستی در شهر «بن قردان» در جنوب تونس، از این منطقه بازدید کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه العهد، «الباجی قائد السبسی» رئیس جمهور تونس پس از گذشت یک ماه از حملات بی سابقه تروریستی در شهر «بن قردان» در جنوب تونس که مراکز امنیتی این شهر در مرزهای لیبی را هدف قرار داده بود، از این منطقه بازدید کرد.

السبسی در اظهاراتی که رسانه های محلی این کشور منتشر کردند، گفت: من به کسانی که از آب گل آلود ماهی گرفته و مدعی هستند جنوب تونس از شمال جداست می گویم که ما امروز آمده ایم تا برای شهدای بن قردان که روز هفتم مارس گذشته در دفاع از میهن به شهادت رسیدند فاتحه بخوانیم.

ناآرامی ها در بن قردان تونس از وقتی آغاز شد که عناصر مسلح داعش به یک پایگاه نظامی و مراکز امنیتی در این شهر حمله کردند. بن قردان از توابع استان مدنین تونس است که در جنوب شرقی این کشور و نزدیکی مرز با لیبی که از هرج و مرج و بی ثباتی رنج می برد، قرار دارد.

در همین حال وزارت کشور تونس از دستگیری عناصر تروریستی که در رصد تحرکات نیروهای امنیتی و برنامه ریزی برای انفجار یک مسجد، هدف قرار دادن زندان ها و بیعت با گروه داعش دست داشتند، خبر داد. وزارت کشور تونس اعلام کرد که این عناصر در استان های الکاف، المهدیه و اریانه دستگیر شده اند.

وزارت کشور تونس با اشاره به دستگیری ۵ عنصر تروریستی توسط نیروهای امنیتی در استان «الکاف» واقع در شمال غربی این کشور، اعلام کرد که تحقیقات از هماهنگی این افراد با یک عنصر تروریستی دیگر برای انفجار یک مسجد در مقابل دریافت ۲۵ هزار دلار پرده برداشت.

نیروهای امنیتی در استان «المهدیه» تونس نیز یک عنصر تروریستی وابسته به گروه داعش را که از سه ماه پیش با این گروه اعلام بیعت کرده بود دستگیر کردند. وی پس از دستگیری نسبت به هماهنگی با دیگر عناصر تروریستی برای تشکیل یک گروه و حمله به یکی از زندان های تونس اعتراف نمود.

علاوه برآن نیروهای امنیتی تونس دو جوان را نیز در ایالت «اریانه» در حومه شمال این کشور با ظن وابسته بودن به گروه تروریستی داعش بازداشت کردند که یکی از آنها ۱۹ سال سن داشت.