یک نماینده پارلمان اردن در واکنش به تهدیدهای سفیر عربستان در اردن، به او هشدار داده در امور داخلی اردنی ها دخالت نکند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه خبری «وطن»، «مصطفی یاغی» نماینده پارلمان اردن به اظهارات اخیر «خالد بن فیصل بن ترکی» سفیر عربستان در امان واکنش نشان داد.

در پی اعتراض های خیابان مردم اردن در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گروهی از جوانان اردنی و فلسطینی در خیابان های امان علیه «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان شعارهایی سر داده بودند که این مسأله سفیر عربستان در امان را خشمگین کرد.

سفارت عربستان هم با صدور بیانیه از شهروندان خود خواست در مناطق برگزاری تجمع های ضد اسرائیلی در اردن نزدیک نشوند، این اقدام و هشدار عربستان به شهروندان خود، نمایندگان اردنی را خشمگین کرد و منجر به حملات شدید لفظی نمایندگان پارلمان اردن به این تصمیم شد.

در مقابل سفیر عربستان هم گفت نمایندگان پارلمان اردن نسبت به قوانینی که در کشورشان وجود دارد نادان هستند و در عین حال به مردم اردن هم نسبت به توهین به مسئولان ارشد سعودی هشدار داد.

در پی اظهارات سفیر عربستان در اردن، نماینده پارلمان اردن از اقدام عربستان برای هشدار دادن به شهروندان خود و در خواست از آنها برای عدم مشارکت در تظاهرات هایی که در اردن در حمایت از مردم فلسطین برگزار شده برای حفظ جانشان ابراز شگفتی کرد و گفت که در اردن جنگ داخلی به راه نیفتاده که جان شهروندان سعودی در خطر باشد، تظاهراتی برای حمایت از مردم فلسطین برگزار شده است.

وی همچنین به سفیر عربستان هشدار داد در امور داخلی و سیاسی اردن دخالت نکند و گفت بهتر است او در خصوص قوانین داخلی اردن با ما سخن نگوید.

یاغی تأکید کرد که سفیر عربستان به جای اظهار نظر درباره درک نمایندگان اردنی از قوانین داخلی کشورشان بهتر بود به تصمیم دونالد ترامپ که بر خلاف قوانین بین المللی است واکنش نشان دهد.