وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه کنگره در حال بررسی توافق هسته ای با ایران است، گفت: برجام دارای نواقصی است که باید رفع شود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از آسوشیتدپرس، رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا امروز سه شنبه در اظهاراتی در جمع کارکنان وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که وزارتخانه متبوع وی در طول یک سال پس از روی کارآمدن دونالد ترامپ، رئیس جمهور هیچ دست آورد و موفقیتی را به همراه نداشته است.

وزیر خارجه آمریکا در این نشست ادامه داد: برجام دارای نواقصی است که باید مورد بررسی قرار گیرد. ما با متحدانمان برای اجرای کامل این توافق همکاری هائی داشته ایم.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر در برجام هستیم. کنگره در حال بررسی توافق مذکور است تا ببیند آیا مواردی در آن است که اجرای آن را از ما بخواهند.

تیلرسون مدعی شد که ایران هم اکنون دارای نیروهای بی ثبات کننده ای در منطقه است.

وی با بیان اینکه من از پیشرفت های حاصله در موضوع کره شمالی راضی هستم، گفت: می بینیم که تلاش ها در موضوع کره شمالی به اوج خود رسیده است. در این راستا باید بگویم که تا کنون  ۲۳ کشور سفرای خود را از این کشور فراخوانده اند.

وزیر خارجه آمریکا ادامه داد: درباره اورشلیم (بیت المقدس) باید گفت گه در یکی دو سال آینده اتفاق خاصی روی نخواهد داد. احتمالاً زودتر از ۳ سال آینده رویدادی نخواهیم داشت؛ اما رئیس جمهور دستور داده است که باید حرکت خود را آغاز کنیم.

تیلرسون با بیان اینکه آمریکا از طریق همکاری با روسیه بر آن است تا شرایطی را برای فرایند صلح در سوریه ایجاد کند، گفت: از این طریق، آمریکا پیش بینی می کند که دولت اسد دیگر بخشی از رهبری نظام سوریه را برعهده نخواهد داشت.