نشست دو روزه سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا به منظور بررسی مسائلی مانند برگزیت، پناهجویان و قدس فردا در بروکسل آغاز می‌شود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از آناتولی، نشست دو روزه سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای بررسی مسائلی مانند «برگزیت» (خروج انگلیس در اتحادیه اروپا)، پناهجویان، قدس، روسیه و مسائل دفاعی، اجتماعی و اقتصادی فردا در بروکسل پایتخت بلژیک آغاز خواهد شد.

این نشست در قالب ۳ جلسه برای بررسی موضوعات مختلف برگزار می شود. در نخستین روز طی جلسه ای با حضور رؤسای دولت کشورهای عضو، روابط خارجی، مسائل امنیتی، دفاعی، مهاجرت و مسائل اجتماعی بررسی خواهند شد.

در دومین روز نیز نشستی تحت عنوان نشست «یورو» برگزار و موضوعات اقتصادی و اتحاد پولی بررسی خواهد شد. در جلسه نهایی نیز آخرین تحولات مربوط به برگزیت بررسی می شود.

رهبران اتحادیه اروپا در بخش بررسی روابط خارجی، تحولات مربوط به قدس را مورد بررسی قرار می دهند. انتظار می رود پس از این نشست اعلام کنند که موقعیت این شهر باید از طریق مذاکرات میان فلسطین و اسرائیل و در چارچوب راه حلی که قدس پایتخت هر دو باشد تعیین شود.

آنان همچنین در چارچوب بررسی تحولات اوکراین درباره پیمان «مینسک» از امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه و آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان می خواهند تا تمدید تحریم علیه روسیه را مورد بررسی قرار دهند.