دبیرکل سازمان ملل با اعلام هشدار نسبت به وقوع جنگی مهیب در پس بحران کره شمالی، خواستار اجرایی شدن کامل تمامی قطعنامه های مصوب شورای امنیت درباره پرونده هسته ای و موشکی پیونگ یانگ شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رویترز، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن اعلام هشدار نسبت به آنچه وی قدم برداشتن به سمت وقوع جنگ در سایه بحران کره شمالی خواند، خواستار اجرای کامل و دقیق مصوبات شورای امنیت درباره پرونده موشکی و فعالیت های هسته ای پیونگ یانگ شد.

بر اساس این گزارش، گوترش که این سخنان را پس از دیدار با نخست وزیر ژاپن در توکیو مطرح می کرد گفت: کاملا مشخص است که ابتدا باید قطعنامه های شورای امنیت در مورد کره شمالی توسط آن دسته از کشورهایی که نقشی کلیدی در این میان بازی می کنند به صورت کامل اجرایی شود تا بتوان به نتیجه مورد هدف که همانا غیرهسته ای سازی شبه جزیره کره است دست یافت.

وی در ادامه سخنان خود از شورای امنیت نیز خواست تا با ادامه فرآیند گفتگوهای دیپلماتیک به غیرهسته ای سازی شبه جزیره کره کمک کند.

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد: بدترین معضل احتمالی پیش روی همه ما قدم برداشتن آهسته به سمت وقوع جنگی است که عواقب بسیار وحشتناکی در پی خواهد داشت.