دوره آموزشی «زندگی به رنگ خدا» با هدف آموزش مهارت های زندگی از نیمه دی‌ماه در بقاع متبرکه کشور آغاز می شود .

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام سیدمحمدکاظم موسوی متقی، مدیر کل امور فرهنگی سازمان اوقاف با اشاره به نقش آموزش در تغییر رفتار  گفت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های امروز مقام معظم رهبری‌ رفع آسیب‌های اجتماعی و آموزش سبک زندگی اسلامی در کشور است؛ چرا که بزرگ‌ترین خطر امروز جامعه و نظام مقدس جمهوری اسلامی، گسترش آسیب‌های اجتماعی در بین خانواده‌ها می‌باشد.

موسوی متقی افزود: بر همین اساس برگزاری طرح آموزشی « زندگی به رنگ خدا» در جوار آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه با هدف آموزش مهارت‌های زندگی در سه بخش: مهارت‌های فردی ، مهارت‌های ازدواج و تحکیم خانواده و مهارت‌های تربیت فرزند بصورت کلاسیک و مستمر ضروری بوده و می‌تواند قدمی کوچک در رفع دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب  و کم کردن آسیب‌های اجتماعی در جامعه باشد.

وی گفت: ادارات اوقاف استانها در حال  برنامه‌ریزی جهت استفاده از ظرفیت مربیان شرکت کننده در دوره‌های آموزشی تربیت در قم و ثبت نام متربیان و حضور در کلاس ها در بقاع متبرکه هستند وهر استان  باید  لیست اسامی بقاع متبرکه ای که دوره های سبک زندگی برگزار می کنند را اعلام کند .

مدیر کل امور فرهنگی سازمان اوقاف افزود: کلاسها از نیمه دی‌ماه در بقاع متبرکه کشور آغاز  خواهد شد وتعداد نفرات کلاس‌ها بین ۲۰ تا ۳۵ نفر در نظر گرفته شده و سن شرکت‌کننده‌ها برای  مهارت‌های دهگانه (مهارت‌های فردی) حداقل ۱۵ سال و برای دو گرایش دیگر (مهارت‌های ازدواج و همسرداری و مهارت‌های تربیت فرزند) حداقل ۲۰ سال مگر اینکه متربی مد نظر متأهل باشد که دیگر شرط سنی حداقلی نخواهد داشت. حداکثر سن هم ۵۰ سال می‌باشد.

وی ضمن بیان اینکه دوره های آموزشی در بقاع متبرکه برای هر گرایش در دوسطح مقدماتی و تکمیلی و طی چهل ساعت برای هر سطح خواهد بود افزود: گواهی شرکت در دوره برای شرکت‌کننده‌ها صادر خواهد شد.

موسوی متقی در پایان تاکید کرد: نرم‌افزارهای جامع آموزشی شامل دوره منتخب و  نسبتاً کاملی از کلاس‌های برگزار شده در قم و محتواهای ارائه شده از طرف استادان  نیز به همراه کتب منبع ذکر شده ارسال خواهد شد تا سریعاً بدست مربیان برسد.