دیوان عالی رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه به بازگرداندن پیکر شهدای فلسطینی به خانواده هایشان و ممنوعیت دفن آنها در قبرستان های بدون نام رأی داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری آناتولی، دیوان عالی رژیم صهیونیستی که بالاترین مرجع قضایی این رژیم است، امروز اعلام کرد که مسئولان اسرائیل نمی توانند با گروگان گرفتن اجساد شهدای فلسطینی از آن به عنوان اهرمی برای چانه زنی استفاده کنند.

محمد محمود وکیل کمیته امور اسیران و آزادگان فلسطینی در بیانیه ای اعلام کرد که دیوان عالی رژیم صهیونیستی با درخواست خانواده های شهدا برای بازگرداندن اجساد شهدای فلسطینی موافقت کرد.

وی افزود: دادگاه عالی اعلام کرد که مسئولان اسرائیل نمی توانند اجساد شهدای فلسطینی را تحویل نداده و یا آنها را در قبرستان های بدون نام دفن کنند.

این وکیل فلسطینی در عین حال اظهار داشت که دیوان عالی رژیم صهیونیستی به مسئولان این رژیم شش ماه فرصت داده است تا قانونی در مورد «عدم تحویل» اجساد تصویب کنند و در غیر این صورت اجساد را به خانواده هایشان تحویل دهند.

گفتنی است، مسئولان رژیم صهیونیستی جسد ۲۴۹ فلسطینی را تحویل خانواده هایشان نداده و در قبرستان های بدون نام دفن کرده اند و اجساد ده ها شهید فلسطینی دیگر در سردخانه های رژیم صهیونیستی نگهداری می شود.