معاون عملیاتی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پایه های فکری، ارزشی و سیاسی آمریکا به طور جدی دچار چالش شده و در حال چند قطبی شدن است.

به گزارش پرس شیعه، علی شادمانی دوشنبه شب در آیین گرامیداشت انقلاب اسلامی در دفتر امام جمعه همدان گفت: گاهی در مسیر تحولات کشور مقاطعی به وجود می آید که برخی از این مقاطع در تاریخ یک کشور و گاه در تاریخ جهان تاثیرگذار است.

وی عنوان کرد: بسیاری از این رخ دادها در زندگی مردم تاثیرگذار بوده و تحولاتی را پی داشته است که از آن جمله می توان به انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد.

معاون عملیاتی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک پدیده کم نظیر است، گفت: انقلاب ما انقلابی خود جوش و مردمی بود که توده عظیم مردم، روحانیان، ارتشیان، دانشجویان و … در این انقلاب سهم داشته اند.

سردار شادمانی با اشاره به تحولات رخ داده درطول تاریخ بیان کرد: اولین تحولی که جهان را دست خوش تغییر کرد جنگ جهانی اول بود و به دنبال این جنگ چهار کشور انگلیس، فرانسه، آلمان و آمریکا به قدرت رسیدند و دنیا را بین خود تقسیم کردند و تمام ملت ها تحت تاثیر این پدیده نوظهور قرار گرفتند.

وی افزود: در جنگ جهانی دوم با پیروز شدن شوروی و آمریکا، دنیا به دو قطب شرق و غیرب تقسیم شد و تمام آرمان ها و ایدئولوژی ها به سمت اهداف این دو کشور سمت و سو گرفت.

سردار شادمانی در ادامه گفت: اولین شعار ما این بود که انقلاب اسلامی سرآغاز حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) است، بنابراین در برابر شعار و ادعای آمریکا که حرف از رهبری جهان می زند شعاری قد علم کرد که سرآغاز یک حکومت جهانی است و آرمان های این ملت آمریکا را به چالش خواهد کشید.

آمریکا قصد دارد مالکیت دنیا را به نام خود بزند

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «نقش آفرینی جمهوری اسلامی در هندسه جدید جهانی چیست؟» افزود: آمریکا آمده تا دنیا را تصرف کند و سند ماکلیت را به اسم خود بزند و این در حالی است که انقلاب اسلامی با شعاری جهانی در مقابلش قد علم کرده است.

معاون عملیاتی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ما در یک پیچ تاریخی و گذر جهانی هستیم، در این پیچ تاریخی که نظم نوین جهانی به بار ننشسته است دایه او تلاش دارد تا مقاومت ها را در هم بشکند و با جنگ و تحقیر خواسته های خود را به بار بنشاند.

سردار شادمانی با بیان اینکه این سخنان خطاب به دولت، زنان و مردان، دانشجویان، روحانیان و تمام اقشار جامعه است، عنوان کرد: در این مرحله گذر که قدرت جهانی به ثمر ننشسته نقش حکومتی که قرار است حکومت جهانی باشد چیست؟ ما در کجای این جهان پر غوغا می توانیم باشیم؟ و این سوالی است که رهبرمان در مقابل ما قرار داده است.

وی با اشاره به نظم نوین جهانی بیان کرد: این که نظم نوین جهانی به عنوان یک تِز مطرح شده و ناکامی داشته است حال باید دید اکنون نقش ما در مسیر این پیچ تاریخی چیست؟

حقایقی که آمریکا وارونه جلوه می دهد

معاون عملیاتی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: تعریف ما از آمریکا در سه قالب «متزلزل وارونگی»، «تحقیر ملت ها» و «سلطه غرب» است.

سردار شادمانی در خصوص معنای متزلزل وارونگی اظهار کرد: هنگامی که آمریکا مدیریت حقوق بشر را به عربستان می دهد و ایران اسلامی را به عنوان ضد حقوق بشر و تروریست و طرفدار تروریست محکوم می کند؛ در حالی که این ما هستیم که به دلیل مواجه شدن با انواع ترورها هزینه گزافی را داداه ایم و این به معنای متزلزل وارونگی است به عبارت دیگر آمریکا هر کجا که به نفعش باشد همه چیز را وارونه می کند.

وی با بیان اینکه سلطه غرب به معنای قرار گرفتن زیر سیطره آمریکا است، عنوان کرد: در نظم نوین آمریکا یعنی آزادی خواهان و اسلام خواهان حق تنفس ندارند یعنی به قیمت فروش فلسطین.

معاون عملیاتی ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: رهبر اردوگاه سلطه گران در حلقه اول آمریکا و طرفدارانش است، در حلقه دوم اتحادیه اروپا، در حلقه سوم دولت ها توسعه یافته و در حلقه چهارم دولت های وابسته است.

ایران حلقه اول ادوگاه سلطه ستیزان

سردار شادمانی با بیان اینکه در برابر این چهار حلقه و اردوگاه سلطه جویان اردوگاه سلطه ستیزان است، گفت: حلقه اول ملت ایران هستند که خودشان اولین جنبش را ایجاد و از دیگر جنبش های بر حق دفاع کردند، حلقه دوم شیعیان جهان هستند، حلقه سوم مسلمانان جهان و حلقه چهارم محرومین و کسانی که تا بن دندان ظلم را چشیده اند.

وی با اشاره به نشانه هایی که مقام معظم رهبری از تغییر هندسه جهانی بیان کرده اند، گفت: ما در حال گذر هستیم و جهان در حال عبور از این پیچ تاریخی است، آرامش ظاهری قدرت ها و صاحبان قدرت بهم خورده و منافعشان در حال به خطر افتادن و به چالش کشیده شدن است.

ملت ها از آمریکا ابایی ندارند

معاون عملیاتی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه وفور قدرت آمریکا نسبت به چین و اتحادیه اروپا قابل مشاهده است، افزود: ملت آمریکا دیگر به سمت دین گرایش پیدا کرده اند، ملت ها مانند قبل از آمریکا نمی هراسند و کسی از آن ها ابایی ندارد از ملت خودشان گرفته تا ملت های دیگر و امروز فلسطین نیز دیگر از آنها ترسی ندارد.

سردار شادمانی عنوان کرد: پایه های فکری، ارزشی و سیاسی آمریکا به طور جدی دچار چالش شده است و در حال چند قطبی شدن است و دارد به ماهیت مذهب محوری تغییر شکل می دهد.

وی با بیان اینکه امروزه هیچ دولتی به اندازه ما تجربه نظامی و قدرت نظامی در اختیار ندارد، گفت: دشمن بیش از ۱۰ سال است که ایمان، قرآن و ناموس ما را تهدید می کند و این در حالیست که قدرت نظامی ما سرآمد است چرا که هیچ کس توان جسارت به ما را ندارد.

آمریکا به دنبال کسب تجارب نظامی ایران

معاون عملیاتی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: اما دشمن در برابر تجربه نظامی ما و ازهمه بالاتر توکل ما خم شده است، آمریکایی ها به شدت دنبال تعقیب نظامیان ما هستند تا تجارب ما را بدست اورند.

سردار شادمانی با بیان اینکه نباید چشم ها را به روی واقعیت بست، گفت: واقعیت این است که دشمن ما جبهه ضعیفی نیست؛ سیاست، توانایی و علم دارد و برای مقابله با آن ها باید کشور را در همه مولفه ها قوی و آماده کنیم.

وی بیان کرد: ما نباید جایگاه انقلاب را گم کنیم و زور آزمایی ها و ناکامی ها را غلط تعبیر کنیم، ما با مذاکرات و تصویب ها دشمنی را کنار نگذاشته ایم و چون ما تسلیم نشده ایم با ما مخالف اند.

معاون عملیاتی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «ملت ایران چون خورشیدی است که در حال طلوع است»، عنوان کرد: انقلاب یک مسیر برای طلوع خورشید بود.

نباید در پیچ تاریخ تماشاچی باشیم

سردار شادمانی افزود: ما در این تحول تماشاچی نیستیم و جایگاه ما نشات گرفته از بیداری اسلامی ما است و همه می دانند انقلاب اسلامی پدیده ای بود که الگوی جهان شد.

وی با بیان اینکه در برابر نازایی غرب جمهوری اسلامی دارای زایش فکری نوین است، گفت: ما برای جهان اسلام کلام و تدبیر داریم، برای مقابله با تروریست، ظلم و حقوق بشر حرف داریم و این ها به دلیل در دست داشتن قرآن و کرامت انسانی است و از همه مهمتر ما تاریخ نوشته شده خود به دست امام خمینی (ره) را داریم.

معاون عملیاتی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه ما نباید در این پیچ تاریخ تماشاچی باشیم عنوان کرد: تماشاچی بودن ما به قیمت این است که که عده ای منافع و ایدئولوژی های خود را حاکم کنند و قدرت ما باید به گونه ای باشد که مدام در مسیر رشد باشد.