حضرت آیت الله نوری همدانی بر وحدت و یکپارچگی مسلمانان در مقابل دشمنان تاکید کردند و گفتند: هر گونه اختلافی موجب از بین رفتن قوای اسلام و تضعیف مسلمانان می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حضرت آیت الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از محبان و شیفتگان اهل بیت (ع) از سیستان و بلوچستان کرمان و هرمزگان با تأکید بر برادری شیعیان با اهل سنت، اظهارداشتند: اختلاف خواسته دشمن است و به همین خاطر داعش و بوکوحرام را درست کرده است تا ما را به خودمان مشغول کند،باید با برادران اهل تسنن برادر باشید، با آنها معاشرت کنید و به مساجد آن ها بروید.

این مرجع تقلید با بیان این که امام صادق(ع) فرموده« نعمت های خدا فراوان است ولی مهمترین نعمت حب به ولایت علی بن ابی طالب است.افزودند: دوستی با اهل بیت(ع) و عمل به دستورات آنها سرمایه عظیمی است که خدا به شما محبین عنایت کرده است.

معظم له موضوع وحدت جامعه اسلامی را از مسائل مهم اشاره کردند و بر حفظ و تقویت آن تاکید کرده و افزودند: وحدت مسئله است که پیامبر(ص) تاکید فراوانی بر آن کرده اند.

حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: هر گونه اختلافی موجب از بین رفتن قوای اسلام و تضعیف مسلمانان می شود.

معظم له بیان داشتند: دشمن با به وجود آوردن داعش و گروه های تروریستی می خواهند اسرائیل در امان بماند تا راحتر بتواند کارهای خود را انجام دهد.

ایشان در ادامه با اشاره به محبوبیت رهبر معظم انقلاب گفتند: در کشور های دیگر و ادیان دیگر مردم دل خوشی از رهبر و مسئولان خود ندارند؛ اما در کشور اسلامی ما اگر رهبری اشاره کند هزاران نفر آماده جانفشانی می شوند.

این مرجع تقلید افزودند: امروز حضرت آیت الله خامنه ای رهبر همه ما است و ما به او علاقه مندیم و با همین عشق و علاقه می توانیم این نظام را حفظ کرده و آن را زمینه ساز حکومت امام زمان(عج) بدانیم.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به این که دشمن همیشه در کمین است، گفتند: آمریکا و صهیونیست ها هیچگاه از تلاش های خود فروگذار نمی کنند.

ایشان ادامه دادند: مظلومان جهان چشم به این نظام دوخته اند و هرچند صف بندی های دنیا زیاد است؛ ولی مسلمانان هم روز به روز با هم متحدتر شده و دشمن هم منفور تر می شود.