رئیس جمهور ایتالیا در سخنانی خطاب به هیأت های دیپلماتیک این کشور گفت: به توافق هسته ای ایران باید به منزله یک معیار و نقطه مرجع نگریست.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری آنسا ایتالیا، «سرجیو ماتارلا» رئیس جمهور ایتالیا روز جمعه در سخنرانی خود خطاب به هیأت های دیپلماتیک این کشور در خصوص توافق هسته ای ایران با گروه «۱+۵»- موسوم به برجام- گفت: «به توافق هسته ای ایران باید به منزله یک معیار و نقطه مرجع نگریست».

وی در ادامه افزود که «ابزارها برای کنترل و توسعه صلح آمیز موارد کاربرد نیروی اتمی در فیلد غیرنظامی موجود هستند و همانطور که اخیراً توافق حاصله با ایران نشان داد، [این ابزارها] می توانند به عنوان مرجع مورد استفاده قرار گیرند».

به نظر می رسد که این اظهارات رئیس جمهور ایتالیا واکنشی است به ادعاهای واهی و نمایش تبلیغاتی روز گذشته «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل برای متهم کردن ایران به ارسال تسلیحات نظامی برای انقلابیون یمن.

گفتنی است که دولت فرانسه نیز در واکنشی محتاطانه به این نمایش جنجالی و بی پایه و اساس آمریکا اعلام کرد که «در حال بررسی اطلاعات موجود است» و اینکه «سازمان ملل لازم است در اینباره نتیجه گیری نماید».