مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: جنبه های اخلاقی و عرفانی شخصیت امام خمینی(ره) مظلوم و مغفول واقع شده و باید این وجه از زندگی ایشان مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام مسعود صفی یاری عصر دوشنبه در جمع مدیران مؤسسات قرآنی در نشست مدیران و مؤسسات قرآنی استان زنجان با تبریک ایام دهه فجر افزود: حاکمیت قرآن یکی از موضوعات راهبردی انقلاب اسلامی ایران بود.

وی بابیان اینکه متأسفانه تاکنون به بعد قرآنی شخصیت ایشان پرداخته نشده است ادامه داد: جنبه‌های اخلاقی و عرفانی امام خمینی (ره)در جامعه بخصوص در بین جامعه قرآنی مظلوم و مغفول واقع‌شده و باید توجه بیشتر به این وجه از زندگی ایشان صورت بگیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان افزود: امام خمینی (ره)ازنظر شخصیتی بعد قرآنی نیز داشتند و تاکنون به بعد قرآنی شخصیت ایشان پرداخته نشده است.

حجت‌الاسلام صفی یاری ادامه داد: امام خمینی (ره)احیاگر قرآن در عصر حاضر بود و از همین بعد ضرورت دارد که شخصیت قرآنی ایشان بیشتر مورد واکاوی قرار گیرد.

وی بابیان اینکه باید درزمینه زوایایی عرفانی و قرآنی شخصیت امام خمینی (ره)توجه ویژه شود و در این زمینه تحلیل و بررسی شود افزود: شخصیت عرفانی امام خمینی (ره)ناگفته مانده و مظلوم واقع‌شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه هدف از انقلاب اسلامی ایران حاکمیت قرآن در جامعه بود، تصریح کرد: در حال حاضر نیز همین راهبرد توسط مقام معظم رهبری دنبال شده و حاکمیت موضوعات قرآنی را در کشور شاهد هستیم.

حجت‌الاسلام صفی یاری با اشاره به اینکه هنوز نسل جوان امروز بعد قرآنی امام خمینی(ره)را نشناخته است گفت: باید از زوایای متعدد بعد قرآنی شخصیت امام خمینی (ره)بررسی و به جامعه شناسانده شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه با رهنمودها و تدابیر امام خمینی (ره)و ایثار شهدا طی ۳۷ سال گذشته شاهد استقامت و پایداری انقلاب اسلامی هستیم گفت: در حال حاضر بارقه‌های امید انقلاب اسلامی در جهان مشاهده می‌شود و باید قدر انقلاب اسلامی ایران که ۳۷ سال باصلابت گام‌هایی درزمینه پیشرفت داشته را بدانیم.

حجت الاسلام صفی‌یاری بابیان اینکه امروزه نام و راه امام خمینی (ره)در اقصی نقاط جهان گسترش پیداکرده است افزود: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مقتدرانه و باعزت در جهان مطرح‌شده است.

وی بابیان اینکه امام خمینی (ره)با نگاه و اندیشه قرآنی سکان انقلاب را به‌دست گرفت افزود:نگاه قرآنی به‌عنوان یک هدف راهبردی در انقلاب اسلامی و از سوی امام خمینی (ره)مطرح شد که هدف اصلی آن حاکمیت قرآن در جامعه است.

حجت الاسلام صفی یاری متأسفانه در جامعه امروز به ارائه شخصیت تک‌بعدی از امام خمینی(ره)به‌ویژه برای جوانان بسنده شده است گفت: معرفی شخصیت وجودی امام خمینی(ره)تحت‌الشعاع شخصیت سیاسی ایشان قرارگرفته درحالی‌که امام خمینی (ره)در ابعاد عرفانی، اخلاقی و معنوی نیز دارای مراتب بالایی بودند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با تأکید بر اینکه همه افراد در جامعه اسلامی باید به احیای اصول قرآن اهتمام داشته باشند، گفت: فعالیت در عرصه قرآن تنها به قرائت و تجوید خلاصه نمی‌شود.

حجت‌الاسلام صفی یاری با تاکید بر اینکه باید مهندسی مجدد جامعه به‌سوی فعالیت‌های قرآنی برگردد افزود: باید فضای غالب در جامعه و در بین مسؤولین فضای قرآنی باشد.

وی بابیان اینکه دشمن در جنگ نرم به دنبال دور کردن ما از آموزه‌های قرآنی است افزود: باید برنامه‌ریزی‌ها در جامعه در فضا و غالب فعالیت‌ها و آموزه‌های قرآنی باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با تأکید بر اینکه استان زنجان دارای ظرفیت‌های خوبی درزمینه توسعه فعالیت‌های قرآنی است افزود: باید از ظرفیت‌های موجود درزمینه توسعه فعالیت‌های قرآنی به شکل کامل استفاده شود.

حجت‌الاسلام صفی یاری با اشاره به اینکه دهه فجر امسال در استان زنجان با برگزاری یک برنامه بزرگ قرآنی با عنوان طلیعه نور برگزار شد افزود: باید نیز در شهری که به پایتخت شور و شعور حسینی معروف است، باید دهه فجر چنین آغاز شود.