آیت الله جوادی آملی از مراجع تقلید دردیدار با سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تأکید بر ظرفیت های هنر در کاهش آسیب های اجتماعی گفت: رعایت ادب و تواضع با اهل هنر و ادب ضروری است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیت الله جوادی آملی در این دیدار با تاکید بر ارتباط متواضعانه مدیران با مردم و جایگاه بلند خدمت به مردم در قرآن و گفتار اهل بیت علیهم السلام گفت: رعایت ادب و تواضع با اهل هنر و ادب ضروری است.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به برخی آسیب های اجتماعی از جمله طلاق ادامه داد: خانواده های سنتی در گذشته بیشتر به تحکیم خانواده توجه داشتند و محبت میان زن و مرد بیشتر بود. بنابراین باید علل طلاق را در جامعه شناسایی  و راه های مودت و تحکیم خانواده را پیدا کنیم.

وی بر استفاده از ظرفیت های هنر در کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد و افزود: هنر می تواند در خدمت سلامت اجتماعی و ترویج ارزش‌ها باشد و زندگی اهل بیت علیهم السلام و اصحاب آن‌ها نمونه‌های خوبی برای دست اندرکاران حوزه  فرهنگ و هنر است.

در این دیدار سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از مجموعه فعالیت ها و روند اجرایی اقدامات این وزارتخانه در طول دولت های یازدهم و نیز گزارش اقدامات ١٠٠ روزه در دولت دوازدهم را ارائه داد.