وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حجت الاسلام والمسلمین سیدجواد شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در ایران دیدار کرد.

به گزارش پرس شیعه، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر یک روزه خود به قم در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین سیدجواد شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در ایران گفت: ظرفیت های فرهنگی و هنری بسیاری در کشور وجود دارد که می توان با بهره گیری از آن ها، مکتب اهل بیت (ع) را به جهانیان شناساند.

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار ادامه داد: مناسب ترین روش برای گسترش و تلطیف ارتباطات با جهان به ویژه کشورهای اسلامی تعاملات فرهنگی است.

وی در عین حال تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر این اساس در این دولت و دولت گذشته بر گسترش دیپلماسی فرهنگی با جامعه بین المللی در حوزه های فرهنگی و هنری تاکید دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به برخی اقدامات این وزارتخانه در ١٠٠ روز گذشته اشاره کرد و گزارشی از برنامه های پیش رو ارائه داد.

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین سیدجواد شهرستانی نیز با تاکید بر دیپلماسی فرهنگی گفت: دیپلماسی فرهنگی در جهان باید رحمانیه و عاقلانه باشد.

وی افزود: انقلاب اسلامی، انقلابی فرهنگی و دینی بوده است و ارتباطات بین المللی ما باید بر اساس دیپلماسی فرهنگی پیش برود.

حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی ادامه داد: دیپلماسی اسلامی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در ارتباطات بین المللی نباید از اسلام چهره ای خشن و غیر منطقی نشان داد.