مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با اشاره به حلول ماه رجب گفت: ماه رجب فرصت طلایی تقرب به خداوند است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی ضمن عرض تبریک حلول ماه رجب به تمامی مسلمانان و هموطنان اظهار داشت: حلول ماه رجب آغاز فصل نیایش است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر تاکید کرد: در این ماه فرصت های طلایی برای بندگان خداوند فراهم شده تا با روی اوردن به سوی معنویات و فضایلی که در این فصل وجود دارد خود را به خالق هستی نزدیک کنند.

وی ادامه داد: رجب همچنین یک فرصت طلایی جهت جبران خطاها و کم کاری هایی که انسان در سایر فصول انجام می دهد به شمار می رود.

حجت‌الاسلام سروستانی تصریح کرد: رجب، شعبان و رمضان سه ماه ارزشمند هستند که در حقیقت بهار عبادات محسوب می شوند و اجر و ثواب عبادت در این ایام چندین برابر سایر اوقات ذکر شده است.

وی اضافه کرد: ماه رجب مصادف با اعیاد بسیار بزرگی است که هر کدام از ان ها برای بندگان یک فرصت مناسب و روزهای گرانبها و ارزشمندی به شمار می روند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با اشاره به فضایل ماه رجب افزود: امام صادق علیه السلام فرمود: هر که ایام بیض از رجب روزه دارد سیزدهم و چهاردهم و پانزدهم خدای تعالی وی را به هر روزی روزه سالی بنویسد و روز قیامت در جای آمنان ایستد.

حجت‌الاسلام سروستانی تاکید کرد: از حضرت موسى بن جعفر (ع) روایت شده است که: هر کس یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد، آتش جهنم یک سال، از او دور شود و هر کس سه روز از آن را روزه بگیرد بهشت بر او واجب می شود.