رئیس جریان حکمت ملی عراق در دیدار با سفیر ترکیه در بغداد موضوعات مختلفی از جمله همکاری ترکیه در زمینه استفاده بیشتر عراق از آب رودهای فرات و دجله را مورد رایزنی قرار داد.

به گزارش پرس شیعه، عمار حکیم رئیس جریان حکمت ملی عراق در دیدار با فاتح یلدز سفیر ترکیه در عراق خواستار مساعدت ترکیه در زمینه استفاده عراق از آب رودهای دجله و فرات به منظور کم آبی در مرکز و جنوب عراق شد.

وی افزود: استانهای مرکزی و جنوبی عراق از بحران کم آبی رنج می برند که این بر زندگی و اقتصاد مردمان این استانها تاثیر منفی گذاشته است و این همکاری ترکیه در این زمینه را طلب می کند و تاثیر مثبتی بر روابط میان دو کشور خواهد داشت.

حکیم در این دیدار تاکید کرد: ما خواستار حمایت گسترده ترکیه از عراق با توجه به اینکه عراق در مرحله جدید از توسعه فراگیر و ارائه خدمات و بازسازی شهرها قرار دارد، شد.

وی افزود: مرحله آتی به حل همه مشکلات و اطمینان دادن به همه طرفها بر اساس اصل شهروندی عراق و پایبندی به قانون اساسی دارد. ما خواستار شروع گفتگوی جدی بر اساس صحیح با اقلیم کردستان و ایجاد فضای با ثبات و امن برای همزیستی در طوزخورماتو و نیز تقویت ثبات و تفاهم میان گروهها در استان کرکوک هستیم.

حکیم تاکید کرد: افق های روابط عراق و ترکیه بزرگ و مهم است و به تلاش های مضاعفی برای تقویت آن به نحوی که در خدمت دو کشور همسایه باشد، نیاز دارد.

سفیر ترکیه در عراق نیز از پیروزی های به دست آمده از سوی نیروهای عراقی که با وحدت و همدلی آنها به دست آمده است، تمجید کرد.