رئیس پارلمان کویت در واکنش به جلسه شورای امنیت درباره قدس اعلام کرد که تمامی جهان با تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در خصوص قدس مخالف است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از آناتولی، «مرزوق الغانم» رئیس پارلمان کویت در سخنانی اعلام کرد که تمامی جهان با تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در خصوص قدس مخالف است.

وی با بیان این مطلب افزود: موافقت ۱۴ عضو شورای امنیت با پیش نویس قطعنامه ارائه شده از سوی مصر حاوی این پیام آشکار است که همه دنیا با اقدام یکجانبه آمریکا درباره قدس مخالف است.

الغانم در ادامه گفت: این موج از مخالفت با اقدام یکجانبه آمریکا بر این نکته تاکید دارد که ما تنها نیستیم و جهان آزاده، عرصه ای است که باید به آن اهتمام داشت.

آمریکا در اقدامی خصمانه قطعنامه پیشنهادی مصر درباره بیت المقدس را وتو کرد. این در حالی است که ۱۴ عضو دیگر شورای امنیت به قطعنامه مصر درباره قدس رأی مثبت دادند.

مصر پیش نویس قطعنامه ای را درباره اقدام یکجانبه ترامپ در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی تهیه و شنبه هفته جاری آن را میان ۱۵ عضو این شورا توزیع کرده بود.

لذا شورای امنیت سازمان ملل نیز ساعاتی پیش نشستی را در این خصوص برگزار کرد و قرار بود در صورت تصویب، قطعنامه مذکور دستور ترامپ درباره قدس را لغو کند.

لازم به ذکر است، ۶ سپتامبر (۱۵ آذر ماه) دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اقدامی قدس را به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی به رسمیت شناخت.