«استفان دی میستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در جریان دیدار با «ولید المعلم» وزیر خارجه این کشور در دمشق اعلام کرد: تلاش‌های زیادی برای موفقیت مذاکرات صلح سوریه در جریان است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از العهد، «استفان دی میستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه امروز دوشنبه با «ولید المعلم» وزیر خارجه این کشور در دمشق دیدار و گفتگو کرد.

بر اساس این گزارش، وی در جریان این دیدار تصریح کرد: در حال حاضر تلاش های بسیاری برای موفقیت مذاکرات صلح سوریه انجام می شود.

فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه همچنین اظهار داشت: در جریان دیدار با ولید المعلم با وی در خصوص مرحله انتقالی و تشکیل دولت فراگیر و همچنین اصول قانون اساسی بحث و تبادل نظر کردم.

دی میستورا در ادامه تصریح کرد: با ولید المعلم همچنین در خصوص لزوم حمایت از نهادهای دولتی در سوریه و تعیین ساز و کارهایی برای رساندن کمک های انسان دوستانه به شهروندان سوری گفتگو کردیم.

گفتنی است، سفر دی میستورا به دمشق در حالی است که قرار است از چند روز دیگر دور جدیدی از مذاکرات صلح سوری در شهر ژنو آغاز گردد. قرار است دی میستورا به منظور رایزنی پیرامون این مذاکرات به تهران نیز سفر کند.