شاهرود – مشاور فرمانده کل نیروهای مسلح در امور زمینی ارتش جمهوری اسلامی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهید صیاد شیرازی، گفت: نماز اول وقت و توسل به ائمه(ع) ویژگی بارز آن شهید بود.

به گزارش پرس شیعه؛ امیرسرتیپ ناصر آراسته ظهر دوشنبه در خلال مراسم بزرگداشت شهید سپهبد امیر صیاد شیرازی در قرارگاه عملیاتی لشکر۵۸ تکاور ذوالفقار شاهرود، به بیان برخی ویژگی های آن شهید والامقام پرداخت و افزود: شهید صیاد شیرازی نماز اول وقت را ترک نمی گفت و در اول هر کاری به امام زمان(عج) متوسل می شد، او اهل صداقت و خالی از ریا بود و در طول خدمت در ارتش جمهوری اسلامی ایران یک نظامی به تمام معنا، عارف به حقایق، عاشق ولایت و شیدای شهادت بود .

وی افزود: صیاد شیرازی معتقد بود که ولایت فقیه و رهبری حجت عملی مسلمانی هرکدام از ما است و هر که از آن تبعیت کند، مسلمان به حساب می آید.

صیاد به بازنشستگی فکر نمی کرد

مشاور فرمانده کل نیروهای مسلح در امور زمینی ارتش جمهوری اسلامی همچنین گفت: نظر شهید درباره بازنشستگی این بود که بازنشستگی یک مصلحت قانونی و اجتماعی است و یک ضرورت و الزام فردی نیست، تا وقتی که افراد توان دارند، باید کار کنند.

آراسته درباره ویژگی های رزمی صیاد شیرازی نیز توضیح داد: طراحی های آن شهید در عملیات ها مستقیم به طوری که به محض دیدن هدف، برنامه ریزی معکوس را برای آن در دستور کار خود قرار می داد که چنین برنامه ریزی تنها زمانی انجام می شود که ایمان، یقین، توکل به خدا و به نیروهای تحت امر به اوج برسد که این از ویژگی های صیاد شیرازی بود.

وی افزود: امنیت موجود کشور دستاورد ایثار شهدا، جانبازان، خانواده های شهدا و ایثارگران است و امروز به برکت همین شهدا ایران اسلامی امن ترین کشور دنیا محسوب می شود.