فرمانده‌ی نیروی دریایی سپاه با اشاره به اهمیت ژئوپولیتیک تنگه هرمز و خلیج فارس گفت: دراین منطقه از توان بازدارنده‌ قوی در برابر دشمنان برخوردار هستیم.

به گزارش پرس شیعه، سردار علی فدوی در مصاحبه با رادیو گفت و گو، در مورد اعطای نشان فتح از سوی مقام معظم رهبری به فرماندهان نیروی دریایی سپاه که نظامیان متجاوز آمریکایی را بازداشت کرده و اقتدارنیروهای مسلح کشور را نشان دادند، گفت: این اقتدار در حداکثر ممکن در نیروهای انقلاب اسلامی وجود دارد و پاسداران انقلاب اسلامی دارای آمادگی کامل برای دفاع از انقلاب و آرمان‌های آن هستند.

وی با اشاره به اینکه ۴۰ هزار پاسدار تاکنون جان خود را در دفاع از انقلاب و آرمانهای خود تقدیم کردند، ادامه داد: خداوند این عنایت را به ما داده که تکلیف خود را در برابر شیاطین و دشمنان جمهوری اسلامی ایران به خوبی انجام دهیم افتخاری که مورد توجه فرماندهی کل قوا نیز قرار گرفت.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان این که آنچه رخ داده توفیق بزرگی برای نیروی دریایی سپاه بوده است، ادامه داد: نیروی دریایی سپاه و نیروی دریایی ارتش در حوزه‌ دریا هر کدام با توجه به تفکیک جغرافیایی انجام شده برای انجام مسوولیت، سعی می‌کنند که وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند.

وی به اهمیت استراتژیک و ژئوپولیتیک تنگه هرمز و خلیج فارس اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت این منطقه بحث اقتدار و قدرت در این منطقه متفاوت از نقاط دیگر دنیاست و ما خوشبختانه دراین منطقه از توان بازدارنده‌ قوی در برابر دشمنان برخوردار هستیم.

فدوی با بیان اینکه علت اصلی این اقتدار صرفا ابزارهای تسلیحاتی نیست و توکل به خداوند باعث افزایش این قدرت شده است در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: در ایام مبارک دهه فجر قرار داریم؛ ایامی که مردم ایران در ۳۷ سال پیش به صورت یکپارچه به تبعیت از امام(ره) در راستای پیروزی انقلاب اسلامی حرکت کردند و حکومتی که تمام مستکبران حمایت می‌کردند را سرنگون کردند.