قم – امام جمعه قم گفت: نمایندگان و دولت باید تلاش کنند مشکلات اولویت‌دار کشور و مسائلی که مردم با آن دست به گریبان هستند حل شود و فاصله غنی و فقیر که امروز زیاد است کاهش یابد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، با اشاره به فرا رسیدن ایام رحلت حضرت فاطمه معصومه(س) اظهار داشت: رعایت حریم و حرمت بارگاه کریمه اهل بیت(ع) با حفظ حجاب و عفاف از سوی مردم و رعایت انصاف از سوی بازاریان و همچنین تلاش حوزویان و طلاب در زمینه مسائل فرهنگی باید مورد توجه باشد.

وی در ادامه گفت: توجه به معماری اسلامی در قم، رعایت نظافت شهری و نیز رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از جمله مواردی است که مردم این شهر باید بیش از سایر شهرها به آن توجه داشته باشند.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با اشاره به رحلت آیت الله حائری شیرازی از اساتید برجسته اخلاق حوزه علمیه قم افزود: رحلت این عالم ربانی ضایعه بزرگی برای حوزه‌های علمیه به شمار می‌رود و ایشان سال‌های زیادی از عمر خود را برای خدمت به مردم و روحانیت صرف کرد.

باید نسبت به توطئه آمریکا و صهیونیست‌ها حساس باشیم

وی عنوان کرد: انقلاب اسلامی به رغم همه فرازها و فرودهایش با وجود زیرساخت‌های فکری و ارزشی و پشتوانه مردمی با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب مسیر تعالی و پیشرفت را همچنان ادامه می‌دهد.

وی افزود: در این مقطع کنونی باید بیش از گذشته نسبت به توطئه آمریکا و صهیونیست‌ها حساس باشیم چرا که دشمنان در منطقه شکست ذلت باری خوردند و با تحریم اقتصادی نیز نتوانستند آسیب جدی به کشور وارد کنند.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه دشمنان به دنبال بدبین کردن مردم و مسئولان نسبت به یکدیگر هستند و القاء ناامیدی و یأس را در دستور کار خود قرار دارند، گفت: دشمنان با امپراتوری رسانه‌ای خود، با تخریب روحانیت و با میدان آوردن غرب گرایانه نوین، استعمار جدیدی را در دست طراحی دارند از این رو بصیرت نیروهای مومن و انقلابی در این مقطع کنونی بسیار ضروری است.

نباید در مسیر انقلاب ناامید شد

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی سختی‌های خاص خودش را دارد و نباید در مسیر انقلاب ناامید شد، تاکید کرد: اشرافیت سیاسی و ناکارآمدی را باید کنار زد و ساده‌زیستی و مردم‌داری و تکریم ارباب رجوع را باید در دستور کار قرار داد و اقتصاد مقاومتی و تحول چرخه مدیریتی ضرورتی انکار ناپذیر است.

امام جمعه قم با اشاره به ارائه بودجه کشور از سوی دولت به مجلس بیان داشت: نمایندگان و دولت باید تلاش کنند مشکلات اولویت‌دار کشور و مسائل روزمره‌ای که مردم با آن دست به گریبان هستند حل شود و فاصله غنی و فقیر که امروز زیاد است کاهش یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه فقهای شورای نگهبان در حقیقت شعبه‌ای از حریم فقه اهل بیت(ع) هستند، افزود: ایستادگی در برابر فقهای شورای نگهبان و تضعیف آنان در واقع ایستادگی در برابر فقه اهل بیت(ع) است و نحوه انتقادات نباید منجر به رد حکم این فقهای این شورا باشد.