رسانه های آلمانی از ناپدید شدن هزاران پناهجوی کم سن و سال در این کشور خبر دادند.

به گزارش پرس شیعه؛ با وجود اظهارات سابق وزارت امور خانواده آلمان در مخالفت با خبر ناپدید شدن پناهجویان کم سن و سال، گزارشهای اخیر ناقوس خطر را در این کشور به صدا درآورد.
سایت دویچه وله آلمان روز دوشنبه تأکید کرد که بر اساس گزارشهای مطبوعاتی، ۵ هزار و ۸۳۵ کودک در سال ۲۰۱۵ در آلمان ناپدید شدند. این گزارشها در واکنش به آمار و ارقام قبلی وزارت کشور آلمان، منتشر شده است.
وزارت امور خانواده در آلمان در فوریه گذشته ادعا کرده بود مدرکی وجود ندارد که ثابت کند، هزاران پناهجوی کم سن و سال در این کشور ناپدید شده اند. این وزارتخانه همچنین اعلام کرده بود که احتمالا اشتباهی در تکرار آمار و ارقام، هنگام ثبت پناهجویان صورت گرفته است.
این درحالی است که بر اساس اخبار رسانه های آلمانی، شمار قابل توجهی از پناهجویان کم سن و سال به تنهایی به آلمان رسیده اند و هنوز مشخص نیست که چه کسی ناپدید شدن آنان را گزارش کرده است.
گزارشهای رسانه ای حاک است که از مجموع ۸۰۰۶ پناهجوی کم سن و سال در این کشور، فقط ۲ هزار و ۱۷۱ کودک ثبت شده‌اند. بیشتر این پناهجویان کم سن و سال از افغانستان، سوریه، اریتره، مغرب و الجزایر به آلمان آمده بودند.
این وزارتخانه تأکید کرد که از میان این پناهجویان کم سن و سال مفقود شده، ۵۵۵ نفر کودک هستند. بر اساس قانون آلمان، افراد زیر ۱۴ سال کودک به شمار می آیند. این وزارتخانه دلیل ناپدید شدن پناهجویان کم سن و سال را اعلام نکرد.
“لویزه امتسبرگ” سیاستمدار حزب سبز آلمان با اشاره به این آمار هولناک، درخصوص بی توجهی دولت آلمان به خطر سوء استفاده از این کودکان ابراز نگرانی کرد.