وزیر مشاور دولت امارات در تلاش برای خاموش کردن انتفاضه فلسطین اعلام کرده است که پرونده فلسطین باید تنها از راه سیاسی دنبال شود.

به گزارش پرس شیعه ، «انور قرقاش» وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجه در صفحه توییتر خود پیشنهاد داده که برای دفاع از قدس به کار سیاسی پرداخته شود و به گفته او از تلاش برای «سودجویی» و «تحریک» جلوگیری شود.

وی در واکنش به حمایت بین المللی از قدس نوشته که این حمایت ها پرونده فلسطین را در صدر توجه جهانی قرار داده است و اما چیزی که در شرایط فعلی اهمیت دارد این است که کار سیاسی در خصوص قدس در پیش گرفته شود و نقش مهمتر را باید فلسطینی ها و اعراب به دست بگیرند.

این اظهارات وزیر مشاور دولت امارات در حالی مطرح می شود که پیشتر جریان های وابسته به امارات و عربستان که در طول دو هفته اول اعلام تصمیم ترامپ سکوت اختیار کرده بودند، ترکیه و ایران را به تحریک احساسات جهان اسلام و جهان عرب در خصوص قدس متهم کرده بودند.

پیشتر پایگاه خبری دبکا اسرائیل هم اعلام کرده بود که «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی از محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواسته تا از رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه دوری کند. ولیعهد ابوظبی همچنین اعلام کرده است که ادامه حمایت های امارات از تشکیلات خودگردان فلسطین منوط به این مسأله است.

بر اساس این خبر او همچنین از عباس خواسته تا تصمیم دونالد ترامپ برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل را به عنوان اعلام جنگ تلقی نکند.