دادگاه کیفری کویت یک فعال توییتری کویتی را به دلیل انتشار توییت هایی علیه سیاست های عربستان و جانبداری از قطر به اتهام توهین به عربستان به پنج سال زندان محکوم کرده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «راشا تودی»، «عبدالله محمد الصالح» فعال توییتری کویتی به اتهام توهین به عربستان به پنج سال زندان محکوم شده است.

عبدالله محمد الصالح در صفحه توییتر خود نوشته که دادگاه کیفری کویت روز دوشنبه دیروز او را به دلیل توهین به عربستان به پنج سال محکوم کرده است، این اتهام بعد از انتقاد شدید او از سیاست های عربستان و امارات و دفاع از قطر در جریان بحران اخیر، به او وارد شده است.

بعد از گذشته ۶ ماه از بحران قطر هنوز نشانه هایی برای پایان اختلافات موجود میان کشورهای عربی وجود ندارد، الصالح در توییتی اعلام کرد که از حمایت های خود از قطر پشیمان نیست و افزود که به کویت باز نخواهد گشت تا حکم زندان او اجرا شود.

این فعال کویتی در پرونده دیگری هم متهم به توهین به امارات است که حکم این پرونده نیز طی روزهای آتی اعلام خواهد شد.

این فعال توییتری که خارج از کویت زندگی می کند، دارای مدرک دکترا در زمینه توسعه اقتصادی است و یکی از کاربران جنجالی و معروف فضای مجازی در میان قشر روشنفکر کویتی به شمار می رود که یادداشت هایش در روزنامه الجریده کویت هم منتشر می شود.