دفتر رسانه ای مقاومت اسلامی «نُجَباء» با صدور بیانیه ای از آزادسازی کامل شهرک استراتژیک العیس واقع در حومه استان حلب سوریه خبر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ دفتر رسانه اى مقاومت اسلامى «نُجَباء» اعلام کرد که شهرک «العیس» واقع در ریف جنوبی حلب صبح امروز سه شنبه از لوث تروریستهاى تکفیرى آزاد شد.

بر اساس این گزارش، رزمندگان مقاومت اسلامى نُجَباء از نخستین لحظات امروز با تدارک حمله اى همه جانبه به شهرک العیس و تپه هاى استراتژیک آن، بصورت کامل بر آن مسلط شدند.

العیس، تا ١٢ فروردین در تصرف نیروهاى مقاومت بود که تروریستهاى جبهه النصره با یورش به این شهرک استراتژیک، آن را اشغال کردند.

پیش از این نیز رزمندگان مقاومت اسلامى نُجَباء العیس را آزاد کرده بودند و این دومین بارى است که شهرک العیس توسط آنان پاکسازى و بصورت کامل آزاد مى شود.

العیس به جهت داشتن تپه هاى مشرف بر مناطق مجاور، استراتژیک خوانده مى شود و تصرف این شهر به معناى امتیاز داشتن برجک مراقبت براى صیانت از مناطق هم جوار است.

رسانه های عربی در این ارتباط اعلام کردند: حمله به العیس کاملاً ناگهانى و در اوج ناباورى عناصر جبهه النصره صورت گرفت.

به گفته این رسانه ها، تروریست ها در ابتدا قصد مقاومت در برابر رزمندگان اسلام را داشتند که با مشاهده هجوم مجاهدین نُجَباء از تمامى جهات، براى عدم قرار گیرى در تله محاصره، به مناطق پست تر عقب نشینى کرده و العیس را بصورت کامل تخلیه نمودند.