معاون وزیر امور خارجه سوریه اعلام کرد که دمشق با انجام مذاکرات مستقیم با مخالفان در ژنو مخالفت نمی کند.

به گزارش پرس شیعه فیصل المقداد معاون وزیر خارجه سوریه در گفتگو با ایتارتاس روسیه اظهار داشت: استفان دی میستورا نماینده سازمان ملل متحد برای حل بحران سوریه تاکنون اصرار داشت که مذاکرات سوریه با وساطت وی انجام شود اما دمشق با برگزاری مذاکرات مستقیم [با نمایندگان مخالفان سوری] مخالفتی ندارد.

وی با بیان این مطلب افزود: باید سند ارائه شده از سوی دی میستورا در مذاکرات آتی که شامل ۱۲ بند است مورد بحث و بررسی قرار گیرد و طرف سوری قصد دارد اصلاحاتی را در این سند انجام دهد.

المقداد خاطرنشان کرد: دمشق خطاب به دی میستورا اعلام کرده است که دولت سوریه از حدود ۱۵ آوریل آمادگی انجام مذاکرات را دارد و دمشق تلاش می کند تا برای حل بحران سوریه مذاکره کند.

معاون وزیر امور خارجه سوریه خاطرنشان کرد: کردهای سوریه باید در مذاکرات ژنو شرکت کنند و دولت سوریه میان شهروندان خود به لحاظ قومیتی تفاوتی قائل نمی شود.

وی گفت: سوریه کشوری کوچک است و در نتیجه دولت به تشکیل نظام فدرالی در سوریه نمی اندیشد اما از تمامی طرف های ذیربط از جمله کردها دعوت می کند که در مذاکرات حل بحران سوریه شرکت کنند.

فیصل المقداد افزود: خروج تعداد زیادی از نیروهای روسیه از سوریه بر همکاری مسکو و دمشق در زمینه مبارزه با تروریسم تاثیر منفی نگذاشته است. وی از حمایت بسیار روسیه از سوریه در امر مبارزه با تروریسم قدردانی کرد.

وی اظهار داشت: اروپا در صورتی که به توصیه های مسکو در زمینه مبارزه با تروریسم گوش کند می تواند از وقوع حملات تروریستی جلوگیری کند.