سراوان- پهپاد حماسه برای نخستین بار همزمان با شروع رزمایش امنیتی پیامبر اعظم (ص) در آسمان سراوان سیستان و بلوچستان به پرواز در آمد.

به گزارش پرس شیعه؛ اولین مرحله از رزمایش گسترده امنیتی پیامبر اعظم (ص) نیروی زمینی سپاه با محوریت قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در منطقه جالق استان سیستان و بلوچستان برگزار که در پی آن عملیات شناسایی توسط بالگردهای هوانیروز نیروی زمینی سپاه انجام گرفت.

اجرای آتش خطی توسط بالگرد، اجرای کمین توسط گردان‌های تکاور، تخریب و انفجارات، کمین علیه ستون‌های خودرویی و انجام عملیات تعاقب علیه دشمن توسط نیروهای پیاده موتوری و تانک با اجرای آتش از دیگر اقدامات صورت گرفته در اولین مرحله از رزمایش امنیتی پیامبر اعظم (ص) بود.

در ادامه این رزمایش بیش از ۱۰ فروند هواپیماهای بدون سرنشین حماسه، مهاجر، ابابیل، صادق و شاهد سپاه با پرواز در آسمان سیستان و بلوچستان ضمن نمایش توانایی دفاعی جمهوری اسلامی ایران، منطقه رزمایش نیروی زمین سپاه را رصد می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، این رزمایش به مدت سه روز در منطقه جنوب شرق کشور شامل استان سیستان و بلوچستان، جنوب استان کرمان، جنوب استان خراسان جنوبی و شرق هرمزگان با محوریت قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه درحال برگزاری است