شیراز – قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس گفت: تصمیم گیرنده کلی در مساجد باید امام جماعت باشد.

به گزارش پرس شیعه به نقل ازروابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، حجت الاسلام علی سقاچی در دیدار با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی این استان افزود: منسجم نبودن دستگاه های فرهنگی فارس در امر نماز باعث شده که تصمیم گیرنده یک نفر نباشد و هر فردی در این موارد اظهار نظر کند و همین موضوع باعث پراکندگی فعالیت ها و نا مطلوب بودن آنها می شود.

وی اظهار کرد: در بعضی از مساجد، امام جماعت یا روحانیان حتی اجازه اظهار نظر ندارند و هیات امنای مسجد حتی برای هزینه ایاب و ذهاب آنها اقدامی نمی کند در حالیکه تصمیم گیرنده کلی هر مسجد باید امام جماعت آن مسجد باشد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس در ادامه با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی برای روحانیان فعال به عنوان امامان جماعت مدارس و اداره های این استان، گفت: از دو سال پیش تاکنون در مدارس دخترانه از خواهران طلبه برای اقامه نماز استفاده می شود و دانش آموزان نمازگزار می توانند ارتباط بهتری در باره مسایل دینی با امام جماعت مدرسه خود داشته باشند.

حجت الاسلام سقاچی افزود: بعضی از روحانیان از اول نماز تا آخر نماز حتی یک لحظه رو به مردم نمی شوند و بلافاصله بعد از نماز، نمازخانه را ترک می کنند، مثل اینکه با مردم قهر هستند که این شیوه اشتباهی است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس نیز در این دیدار گفت: در بحث نماز تاکنون عملکرد ستاد اقامه نماز بسیار عالی بوده و با توجه به نامگذاری سال ۹۵ از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان “اقتصاد مقاومتی، اقدام وعمل” باید با هم افزایی و همکاری هر دو دستگاه و پای کار آوردن دستگاه های مرتبط، این اصل را عملی کنیم و گامی موثر در این امر الهی برداریم.

حجت الاسلام سید ولی الله محمودی نژاد افزود: خدا را شاکریم که ستاد اقامه نماز استان از ابتدا شروع به کار خود تا کنون دغدقه ترویج هر چه بیشتر و بهتراین امرخداپسدانه را داشته و دارد، همچنانکه رهبرمعظم انقلاب با پیام های ارزشمند خود در اجلاس های نماز از عملکرد ستاد اقامه نماز اعلام رضایت کرده اند.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه متولیان این امر به هر دلیل از این موضوع غافل شده اند اما ستاد اقامه نماز با کمترین نیرو و بودجه همچنان سکاندار این امر بوده و هست و جای خالی متولیان را پرکرده لیکن انتظار است که امسال متولیان اصلی پای کار بیایند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس، گفت: در بحث نماز در این استان، ستاد اقامه نماز، اداره کل تبلیغات اسلامی و امور مساجد استان متولی اصلی محسوب می شوند که باید در جلسه های مداوم و مفید این اقدام را عملی کنند و در این زمینه نشستی مشترک با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس داشته باشند.