مشهد-معاون سازمان امور خیریه و اوقاف خراسان رضوی و گفت: آخرین مهلت ثبت نام در سی و نهمین مسابقات سراسری قرآن کریم تا یازدهم اردیبهشت ماه جاری است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت السلام جمال ایزدی ظهر سه شنبه در نشست خبری سی و نهمین مسابقات سراسری قرآن کریم اظهار کرد: ثبت نام مسابقات از ۱۴فروردین ماه شروع شده و تا ۱۱اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت که پس از اتمام ثبت نام اجرای مسابقات در مرحله شهرستانی ۱۱اردیبهشت تا ۱۳خرداد ماه خواهد بود.

وی افزود: همچنین برگزاری مرحله استانی از تاریخ ۱۵الی ۱۸مرداد و ثبت نام بخش مسابقات کشوری نیز از ۲۵مهر تا ۷آبان ماه است.

معاون سازمان امور خیریه و اوقاف خراسان رضوی با بیان اینکه متقاضیان برای ثبت نام در مسابقات سراسری قرآن کریم می توانند به سایت ir www.ghoran iran مراجعه کنند، ابراز کرد: همچنین علاقمندان می توانند با مراجعه به ادارات و دفاتر اوقاف استان و یا با شماره گیری ۳۸۴۶۱۱۹۲ نیز ثبت نام کنند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه مسابقات دانش‌آموزی کمتر از ۱۸ سال رشته‌های مختلف قرآنی از سال گذشته توسط آموزش‌وپرورش برگزار می‌شود بنابراین تنها افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند در مسابقات اداره کل اوقاف و امور خیریه شرکت کنند و مابقی از طریق مسابقات دانش‌آموزی قرآن کریم توسط آموزش‌وپرورش شرایط شرکت در این مسابقات را خواهند داشت.

وی ادامه داد:همچنین کسانی که دانش آموز نباشند با مراجعه به دفاتر اوقاف استان و یا مراجعه به سایت می توانند در مسابقات سراسری قرآن کریم شرکت کنند.

حجت السلام ایزدی با اشره به اینکه در بخش مسابقات معارف قرآن کریم، تفسیر سوره یونس از تعبیر نمونه آن خواهد بود، گفت: سی و نهمین مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش های قرائت، ترتیل، دعاخوانی، مدیحه سرایی، اذان، ابتهال و معارف اجرا می شود.

وی عنوان کرد: سال گذشته تعداد ثبت نام کننده های مسابقات سراسری قرآن ۵۳هزار و ۶۶۳شرکت کننده بوده که از این میزان ۲۷هزار و ۸۹۵ آقا و ۲۵هزار و ۸۶۰خانم عضو بوده اند.

وی افزود: ۴۲۵شرکت کننده به مسابقات استانی راه پیدا کردند که از این میزان ۲۱۰شرکت کننده آقا و ۲۱۵شرکت کننده خانم بودند که در مجموع از خراسان رضوی ۳۶ نفر به مرحله کشوری و ۹ نفر از این استان مقام‌های برتر را کسب کردند.