سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان، براندازی نظام را هدف جریان فتنه ۸۸ نامید.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام سید علی طاهری عصر شنبه در همایش حماسه ۹ دی که در مسجد امام محمد باقر (ع) قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰ و تیپ ۲۳۰ متاجی گرگان برگزار شد، اظهار کرد: خداوند در قرآن می فرماید اگر فردی تنها یکی از نشانه های ایمان را نداشته باشد، مومن نیست.

طاهری با بیان اینکه دشمن خداوند و پیامبر از دایره ایمان خارج می شود، افزود: این موضوع بارها در قرآن اشاره و تاکید شده و مخاطب آن همه مومنان هستند و استثنایی هم ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در طول اسلام افرادی بوده اند که یا دشمن را نمی شناختند و یا در مقابل دشمنان ایستادگی نمی کردند که در هر صورت نتیجه اش یکسان است و اسلام بارها از این موضوع آسیب دیده است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان با اشاره به صف بندی جریان حق و جریان باطل در روز عاشورا گفت: در روز عاشورا حداکثر ۳۰ هزار نفر در لشکر یزید – که همان جریان باطل است – حضور داشتند و بقیه مردم نه در جناح حق و نه در جناح باطل بودند و از امام حسین (ع) دفاع نکردند.

طاهری با بیان اینکه تنها علاقه به اهل بیت (ع) کافی نیست، تصریح کرد: اعتقاد به ولایت و امامت شرط ایمان است و باید عشق و ارادت به ائمه در عمل اثبات شود.

وی بیان کرد: یکی از فرزندان امام حسین (ع) انقلاب را برپا کرد و مردم نیز پای کار آمدند، دشواری های بسیاری را تحمل کردند و ایمان خود را در عمل نشان دادند.

وی با تاکید بر شناخت دشمن اظهار کرد: یکی از ویژگی های فتنه ۸۸ این بود که دشمن به صورت علنی به میدان آمد و حمایت خود از جریان فتنه را نشان داد. به طوری که یکسال بعد یکی از مقامات گفت ما ۲۰ سال برای این اتفاق برنامه ریزی کرده بودیم.

نماینده سابق مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ابطحی، یکی از فتنه گران می گفت بحث تقلب در انتخابات را به عنوان یک کلیدواژه آشوب ها در نظر گرفته بودیم و بعدها برخی سران فتنه اعلام کردند که امکان تقلب در سطح گسترده وجود ندارد.

سید علی طاهری ادامه داد: فتنه گران می خواستند استقلال نظام را از بین ببرند و به دست آمریکائی ها بسپارند و اتفاقی که در مصر رخ داد را در ایران تکرار کنند.

طاهری خاطرنشان کرد: در فتنه به اصل نظام حمله کردند و اسلام را مورد هجمه قرار دادند. اگر رهبری در مقابل فتنه موضع نمی گرفتند، نظام نابود می شد.

وی در پایان گفت: هدف فتنه ۸۸ براندازی نظام بود که مردم با بصیرت خرج خود را از این جریان جدا کردند. باید از این اتفاقات درس بگیریم و در عمل مطیع امر ولایت فقیه باشیم.