دادگاه استیناف بحرین در جلسه امروز خود صدور حکم غیابی بازداشت به مدت ۹ ماه برای زینب الخواجه فعال مشهور حقوق بشری این کشور را تایید کرد.

به گزارش پرس شیعه، دادگاه این حکم را به اتهام ورود به منطقه ممنوعه در بازار منطقه “جو” و توهین به پلیس برای الخواجه صادر کرد.

دومین دادگاه بزرگ جنایی استیناف در سوم دسامبر ۲۰۱۵ و پس از خودداری الخواجه از حضور در جلسات دادگاه، حق فرجام خواهی وی را لغو کرد.

این دادگاه او را به اتهام توهین به یک کارمند دولت و از بین بردن اموال منقول، به یک سال و چهار ماه زندان محکوم کرده بود.

شایان ذکر است امتناع زینب الخواجه از حضور در جلسات دادگاه با هدف اعتراض به شرایط ناعادلانه دادگاه و تحریم آن صورت گرفته است.

وی قوه قضائیه بحرین را فاقد عدالت و ابزاری در اختیار مقام های بحرینی معرفی کرده و می گوید تا زمانی که خواستار احقاق حقوق خود هستم، زندان خانه دوم من محسوب می شود.

زینب الخواجه فعال دمکراسی خواه بحرینی که دختر ‘عبدالهادی الخواجه’ فعال برجسته و خواهر “مریم الخواجه” نایب رییس مرکز حقوق بشر بحرین است، در تاریخ اول دسامبر (۱۰ آذرماه ۱۳۹۳) در دادگاهی غیابی به اتهام حمله به دو پلیس زن به حبس محکوم شده بود.

وی همچنین پیشتر به اتهام پاره کردن عکس “حمد بن عیسی آل خلیفه” شاه بحرین به سه سال حبس و پرداخت سه هزار دینار بحرین (۷۹۶۰ دلار آمریکا) محکوم شده بود.

عبدالهادی الخواجه پدر وی که از رهبران مخالفان بود، در پی برپایی تظاهرات مردمی سال ۲۰۱۱ علیه حکومت آل خلیفه در بحرین ، زندانی و به حبس ابد محکوم شد.