یک شیخ قطری که خود را رهبر معارضان دولت این کشور می داند و اخیرا به وسیله عربستان برای ضربه زدن به دوحه به صحنه آورده شده، در اقدامی مداخله جویانه به اغتشاشات اخیر در ایران واکنش نشان داد.

‏به گزارش پرس شیعه، در ادامه واکنش های مداخله جویان برخی مسئولان و چهره های عربی و غربی در خصوص اغتشاشات اخیر در برخی شهرهای ایران، «سلطان سحیم آل ثانی» که خود را رهبر معارضان دولت قطر خطاب می کند در صفحه توییتر خود نسبت به تحولات اخیر ایران واکنش نشان داده است.

این چهره نزدیک به عربستان که در کشور خود به عنوان جریان اپوزیسیون هم حامیانی ندارد مدعی شده است زمانی که دولت بشار اسد تحت فشار معارضان سوری قرار گرفت ایران از «مزدوران» خود خواست تا به یاری او بشتابند، حالا که ماجرا بر عکس شده است چه کسی به یاری حکومت ایران خواهد رسید؟

این شیخ قطری که از مخالفان «حمد بن خلیفه» امیر این کشور است و به وسیله عربستان به عنوان رهبر معارضان قطر معرفی می شود، مدعی شده است که حزب الله، دولت قطر، جریان های سیاسی عراقی و دولت نُصَیری ها (علوی های سوریه) از تغییر حکومت ایران ضرر خواهند کرد.

وی در توییت دیگری هم ادعا می کند ایران در امور داخلی دیگر کشورها دخالت کرده و حالا اغتشاشات اخیر نتیجه این سیاست های اتخاذ شده از سوی تهران است.