هیات مخالفان سوری در آستانه آغاز دور جدید مذاکرات، به منظور شرکت در این مذاکرات وارد ژنو شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه العهد، هیات مخالفان سوری روز سه شنبه به منظور شرکت در دور جدید مذاکرات صلح سوریه که قرار است از روز چهارشنبه (۲۵ فروردین) به صورت رسمی آغاز شود وارد ژنو شد. ریاست این هیات را که از ریاض پایتخت عربستان وارد ژنو شده است «اسعد الزعبی» برعهده دارد.

اعضای این هیات هنگام ورود به محل اقامت خود از هرگونه اظهارنظر پیرامون مذاکرات و تحولات جاری خودداری کردند. در همین حال «احمد فوزی» سخنگوی سازمان ملل متحد در کنفرانس خبری که روز سه شنبه برگزار شد بر آغاز مذاکرات سوریه در موعد مقرر خود در روز چهارشنبه (۲۵ فروردین) تاکید کرد.

گفته می شود که مکان اقامت هیات های شرکت کننده در دور جدید مذاکرات سوریه در منطقه ای نزدیک به هم قرار دارد و استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه روز چهارشنبه از ایران وارد ژنو خواهد شد.

قرار است هیات مذاکره کننده دولت سوریه نیز پس از پایان انتخابات پارلمانی این کشور که روز چهارشنبه (۲۵ فروردین) برگزار می شود به ژنو عزیمت نماید.

گفتنی است که استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه پیشتر از آغاز دور جدید مذاکرات صلح این کشور از تاریخ ۱۳ آوریل جاری (۲۵ فروردین) در ژنو خبر داده بود.

دی میستورا در کنفرانسی مطبوعاتی اظهار داشت که دور جدید مذاکرات صلح سوریه باید برای قدم برداشتن به سمت روند سیاسی که منجر به آغاز حقیقی انتقال سیاسی در سوریه می شود کاملا واضح باشد.