پس از لغو مصونیت دیپلماتیک نماینده شیعه پارلمان کویت که به دلیل دفاعش از نیروهای داوطلب مردمی عراق و انتقاد از عربستان بوده،‌ جمعی از عراقی‌ها با تحصن در مقابل سفارت این کشور در بغداد همبستگی و حمایت خود را از این نماینده اعلام کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه خبری العهد، صدها تن از نمایندگان پارلمان عراق و چهره‌های دانشگاهی، مذهبی و فرهنگی این کشور از با تحصن در مقابل سفارت کویت در بغداد حمایت خود را از عبد الحمید دشتی، نماینده شیعه پارلمان کویت اعلام کرده و اقدامات انجام شده علیه وی از جمله لغو مصونیت دیپلماتیک او را محکوم کردند.

معترضان تاکید کردند، آنچه دشتی درباره داوطلبان مردمی و علیه عربستان گفته، درست بوده و مصونیت پارلمانی وی نباید لغو می‌شد و دستگاه قضایی کوت نیز نباید حکم بازداشت دشتی را صادر می‌کرد.

دادستان کل کویت ماه گذشته دستور بازداشت و احضار دشتی را به دلیل اظهاراتش در تلویزیون صادر کرد و لغو مصونیت پارلمانی نیز برای محاکمه او بوده است.

دشتی مراکز مذهبی عربستان را مسئول خشونت، افراط‌گرایی و تخریب چهره اسلام و مسلمانان در جهان دانسته بود و از داوطلبان مردمی عراق، بشار اسد،‌ رئیس جمهور سوریه و حزب الله حمایت کرده بود.