رئیس تیم مذاکره کننده دولت سوریه در مذاکرات ژنو با اشاره به کارشکنی ها هیئت مخالفان وابسته به سعودی ها در این مذاکرات از آل سعود خواست که در این گفتگوها مداخله نکند.

به گزارش پرس شیعه،به نقل از شبکه المیادین، بشار الجعفری در کنفرانسی مطبوعاتی در رابطه با دیدار خود با «استفان دی میستورا» نماینده سازمان در امور سوریه اظهار داشت: برای شناخت طرف هایی که باید با آنها مذاکره کنیم با دی میستورا گفتگو کردیم و از وی درخواست کردیم تا جدول برنامه های مذاکرات را ارائه کند.

وی با اشاره به محکومیت انفجارهای زینبیه دمشق از سوی شورای امنیت و دولت سوریه افزود: به دنبال شنیدن موضع طرف مقابل در این خصوص هستیم.

بشار الجعفری تاکید کرد: در حال حاضر در مرحله مقدماتی مذاکرات غیر مستقیم هستیم.طرف مقابل جدی نیست و اظهاراتی نیز در رابطه با خروج از مذاکرات بیان کرده است. همچنین عربستان نیز با اظهارات مداخله جویانه به دنبال کارشکنی است.

الجعفری در رابطه با مشارکت جیش الاسلام و احرار الشام در این مذاکرات گفت: این موضوع را با دی میستورا مطرح کردیم و منتظر پاسخ وی هستیم.

وی تاکید کرد: ما به درخواست های دی میستورا در رابطه با این مذاکرات که در دعوتنامه اش به ما مطرح کرده بود، پایبند هستیم اما طرف مقابل موضوع را سرگرمی می داند.

الجعفری با بیان اینکه مذاکرات ژنو مربوط به سوریه است، تصریح کرد: عربستان و هیچ طرف دیگری در این خصوص حق مداخله ندارند.