فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: ماموریت نیروهای مسلح در سوریه مستشاری است و کمک های تجهیزاتی در دستور کار نیست.

به گزارش پرس شیعه؛ امیر احمدرضا پوردستان در حاشیه مراسم رونمایی و تحویل سلاح ها و تجهیزات زرهی جدید به یگان های نیروی زمینی ارتش که صبح امروز در مرکز آموزش و پشتیبانی نیروی زمینی برگزار شد، در جمع خبرنگاران و در خصوص اعزام نیروهای ارتش به سوریه اظهارداشت: به ملت قول می دهم سربازان آنها از قابلیت های زیادی برخوردارند. سلاح، آموزش و تکنیک های لازم را داریم و اگر دشمن بخواهد اقدامی کند، با پاسخ محکم ما روبرو می شود.

وی ادامه داد: ماموریت ما در سوریه مستشاری است و در کنار ارتش سوریه و سپاه حضور داریم و کمک های آموزشی می دهیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه یگان های واکنش سریع را ساماندهی کرده ایم، ادامه داد: برای اینکه تجربه کافی برای فضای جنگ های نیابتی به دست آورند، این ساماندهی انجام شده و برای اینکه آموزش های خود را منتقل کنند، حضور مستشاری در سوریه دارند.

امیر پوردستان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا کمک تجهیزاتی نیز به سوریه خواهید کرد یا خیر؟ گفت: ماموریت نیروهای مسلح مستشاری و کمک های آموزشی است و کمک های تجهیزاتی در دستور کار نیست.

وی در خصوص توان موشکی جمهوری اسلامی ایران گفت: توان موشکی جمهوری اسلامی ایران به اندازه ای است که بتواند از خود دفاع کند و دکترین ما دفاعی و بازدارندگی است.