وزیر خارجه روسیه روز چهارشنبه در اظهارات خود هدف از برگزاری انتخابات پارلمانی در سوریه را ممانعت از شکل گیری یک خلاء سیاسی در این کشور دانست.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه [فراهم کردن شرایط برای] شکل گیری یک خلاء قدرت در کشور سوریه را آنهم در جریان روند گذار سیاسی در این کشور، امری غیرقابل قبول خواند.

لاوروف در یک کنفرانس مطبوعاتی که پس از نشستی با همتای آرژانتینی وی- سوزان مالکورا- برگزار شد، اظهار داشت: «هدف اصلی انتخابات امروز سوریه [اقدام برای] ممانعت از شکل گیری یک خلاء قدرت در عرصه سیاسی است و ما با این رویکرد به این انتخابات می نگریم».

طبق اظهارات یک دیپلمات ارشد روسیه، مسکو انتخابات پارلمانی در سوریه را «ضامن کارآیی نهادهای حکومتی می داند که در قانون اساسی کنونی سوریه منظور شده اند».

گفتنی است که دولت سوریه انتخابات پارلمانی را روز چهارشنبه در مناطق تحت کنترل خود برگزار می کند. بیش از هفتاد هزار شعب اخذ رأی در سرتاسر این کشور از ابتدای روز چهارشنبه به فعالیت پرداخته اند و بیش از ۳۵۰۰ نامزد برای کسب ۳۵۰ کرسی پارلمان سوریه با یکدیگر رقابت می کنند.