شیراز – نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ما مهجور مانده که باید با همکاری خانواده ها این مهم محقق شود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌الله اسدالله ایمانی ظهر چهارشنبه در جمع مشاوران امور بانوان و خانواده ستادهای امر به‌معروف و نهی از منکر استان‌های کشور، گفت: نهادینه کردن فریضتین باید از خانواده آغاز شود و باید به سراغ مجموعه‌هایی رفت که امر به معروف و نهی از منکر را از دوران طفولیت و نوباوگی به افراد یاد داده و آنان را با این گفتمان تربیت کنند و پرورش دهند.

وی ادامه داد: امروز هم که در جامعه اسلامی ما همه ارزش‌ها در حال تبلور است، مهجوریت امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد.

امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه نقش خانواده ها در موضوع امر به معروف و نهی از منکر تاثیرگذار است، گفت: احیای امر به‌معروف و نهی از منکر امکان‌پذیر نیست مگر با توجه به خانواده، آموزش و پرورش و مهدکودکها تا در کل جامعه فراگیر شود.

آیت الله ایمانی تصریح کرد: پس از سال‌ها که قانون امر به معروف و نهی از منکر در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، به شکل طبیعی برای اجرا ابلاغ نشده و این هم نشان‌دهنده مهجوریت این فرایض است.

وی ادامه داد: زیرا بازگو کردن ابعاد و آثار و برکات انجام این فرایض و طرح نتایج ترک و آثار رها کردن آن و همچنین بیان تاریخچه آن در قالب امر به معروف و نهی از منکر، می‌تواند در رفع مهجوریت اثرگذار باشد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس تاکید کرد: انجام امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باید با همکاری همگان و استفاده از نظارت کارشناسان باشد تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن این مهم را اجرایی و محقق کنیم.