نخست وزیر اسبق مصر از نامزد شدن برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ مصر منصرف شد و خود را فاقد توان برای اداره امور این کشور دانست.

به گزارش پرس شیعه، اسپوتنیگ اعلام کرد: احمد شفیق نخست وزیر اسبق مصر از نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری مصر صرف نظر کرده است.

بر اساس این گزارش؛ احمد شفیق نخست وزیر اسبق مصر در شبکه اجتماعی ضمن اعلام عدم نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری آینده مصر  بیان کرد: من فرد مثال زدنی که امور کشور را در دوره آتی هدایت کند، نیستم.

شایان ذکر است در آذرماه گذشته، «احمد شفیق» نخست وزیر اسبق مصر در اولین اظهارنظر رسمی پس از ورود به قاهره، در مصاحبه ای تلویزیونی گفت ربوده نشده است.

شفیق در این مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد: من از امارات نیت خود برای نامزدی (در انتخابات ریاست جمهوری) را اعلام کردم و الان در مصر هستم و کارها را قبل از اتخاذ تصمیم نهایی بررسی می کنم.

وی افزود: من ربوده نشده ام بلکه در هتل محل اقامت خود از آزادی کامل برخوردارم.

همچنین شبکه خبری المیادین اعلام کرد که وکیل مدافع احمد شفیق از دیدارش با وی در هتل محل اقامت شفیق خبر داده است.

گفتنی است که خانواده نخست وزیر سابق مصر پیش از این اعلام کرده بودند که از وضعیت وی از زمانی که از امارات به قاهره منتقل شده است، اطلاعی ندارند.

بر اساس این گزارش؛ خانواده شفیق بیان کردند که ارتباط با وی از زمانی که امارات را به مقصد قاهره ترک کرده، قطع شده است.

خانواده نخست وزیر سابق مصر افزودند که وی با یک هواپیمای اختصاصی به قاهره برده شده است و مقامات مصری وی را از فرودگاه قاهره برده اند.

«می شفیق» دختر احمد شفیق نیز قبلا گفته بود که از زمان خروج پدرش از خانه اش در امارات دیگر اطلاعی از وی ندارد.

شایان ذکر است که احمد شفیق قبلا اعلام کرده بود که قصد دارد در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ مصر نامزد شود.