روسای فراکسیون های سیاسی عراق به منظور بررسی بحران اصلاحات و کابینه وزارتی جدید این کشور، با حضور حیدر العبادی در دفتر سلیم الجبوری رئیس پارلمان نشستی را برگزار کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه سومریه، روسای فراکسیون های سیاسی عراق شامگاه چهارشنبه به منظور بررسی روند اصلاحات و کابینه وزراتی جدید این کشور با حضور حیدر العبادی نخست وزیر عراق در دفتر سلیم الجبوری رئیس پارلمان تشکیل جلسه دادند.

دفتر الجبوری در بیانیه ای از آغاز این نشست در دفتر رئیس پارلمان عراق طی شامگاه چهارشنبه با حضور حیدر العبادی نخست وزیر عراق و روسای فراکسیوه های پارلمان به منظور بررسی پرونده اصلاحات و تغییرات کابینه خبر داد.

پارلمان عراق روز سه شنبه در اعتراض به تعویق رای گیری در خصوص کابینه وزارتی جدید شاهد تنش و تحصن شماری از نمایندگان در داخل پارلمان بود. پارلمان عراق روز چهارشنبه نیز شاهد برگزاری جلسه فوق العاده به ریاست سلیم الجبوری و حضور ۱۷۴ نماینده بود که این جلسه با تنش و درگیری فیزیکی بین نمایندگان ائتلاف کردستان و «عالیه نصیف» و «هیثم الجبوری» دو تن از نمایندگان مواجه شد و پس از آن ریاست پارلمان جلسه را به روز پنج شنبه موکول کرد.

در عین حال منابع پارلمانی عراقی اعلام کردند که رئیس پارلمان عراق به دیدار فواد معصوم رئیس جمهور این کشور می رود تا با توجه به ادامه تحصن نمایندگان در داخل پارلمان درخواست انحلال مجلس و برگزاری انتخابات زودهنگام را مطرح کند.

همچنین ده ها نفر از مردم عراق با برگزاری تظاهرات در شهرهای مختلف عراق از جمله کربلا، نجف، بابل و الناصریه حمایت خود از تحصن نمایندگان در پارلمان اعلام کردند و کناره گیری رؤسای سه قوه را خواستار شدند.

گفتنی است که برخی نمایندگان پارلمان عراق پس از این که روز سه شنبه رای گیری درباره اسامی ارائه شده از سوی حیدر العبادی به پنجشنبه موکول شده بود در اعتراض به روند اوضاع دست به تحصن زده بودند.