کنگره آمریکا طرحی را در دستور کار دارد که طبق آن دولت برای بازرسی رایانامه های شخصی افراد باید از مراجع قانونی مجوز داشته باشد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از آسوشیتدپرس، مجلس نمایندگان کنگره آمریکا لایحه مربوط به حفظ حریم شخصی افراد در بازرسی از رایانامه های شخصی را بررسی می کند. سالها این لایحه در کنگره تبدیل به قانون نشده است.

در صورت تصویب این لایحه در کنگره آمریکا دولت و مراجع قانونی برای بازرسی رایانامه های شخصی افراد و سیستم های امنیتی شرکت مربوطه باید از مراجع قانونی مجوز داشته باشند.

هنوز مشخص نیست که این لایحه بتواند به قانون تبدیل شود. از سالها پیش این لایحه در کنگره ارائه شده است ولی تا کنون نتوانسته به قانون تبدیل شود.

کمیته امور قضایی مجلس نمایندگان کنگره در نشست روز چهارشنبه خود با ۲۸ رای موافق طرح این لایحه را برای چندمین بار در جلسه عمومی نمایندگان تصویب کردند.

بعد از رای ۳۱۵ نفر از ۴۳۵ نماینده کنگره این لایحه باید بتواند بیش از یک سوم سناتورهای کنگره را نیز متقاعد کند تا تبدیل به قانون اجرایی شود.

«کوین یودر» نماینده جمهوری خواه ایالت کانزاس این لایحه را در کمیته تخصصی مجلس نمایندگان کنگره مطرح کرده است ولی چندان به تصویب آن امیدوار نیست.

وی می گوید برای تصویب این لایحه در کمیته تخصصی احساس خوبی دارم ولی به نظر می رسد مثل سالهای گذشته این لایحه نتواند رای اکثریت را کسب کند.