همزمان با افزایش حمایت‌ ها از برنی ساندرز اولین عضو سنای آمریکا از این نامزد دموکرات رقابت‌های مقدماتی ریاست‌ جمهوری ایالات متحده اعلام حمایت کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سی‌ ان‌ ان، سناتور جف مرکلی با اعلام حمایت از برنی ساندرز، اولین فردی شد که از بین اعضای کنونی سنای آمریکا از ساندرز حمایت می‌کند.

این سناتور دموکرات منتخب از ایالت ورمونت، گفت: «برنی یک رهبر قاطع است که از تمرکز بیش از پیش ثروت در دست ثروتمندان و از بین رفتن فرصت‌های موجود در قانون اساسی آمریکا سخن می‌گوید».

مرکلی ساندرز را که مهمترین رقیب هیلاری کلینتون است به‌عنوان «یک رئیس جمهوری باکفایت» توصیف کرد، هرچند عنوان کرد که ساندرز در مورد سیاست و اقتصاد آمریکا «بازاندیشی» خواهد کرد.

وی گفت: «مردم می‌دانند که ما تنها به سیاست‌های بهتر نیاز نداریم، ما نیازمند یک بازاندیشی کلی در مورد چگونگی عملکرد اقتصاد و سیاست خود هم هستیم و اینکه برای چه‌کسی کار می‌کنند».

مرکلی عنوان کرد که مخالفت ساندرز با توافقات تجاری با دیگر کشورهایی که حقوق کمتری به کارگران خود می‌دهند، همچنین حمایت ساندرز از برنامه‌های مقابله با تغییرات آب‌وهوایی از وی یک رهبر ایده‌آل می‌سازد.