وزیر دفاع آمریکا به مصر و رژیم صهیونیستی ابلاغ کرد که دولت متبوعش به دنبال بررسی تغییر موقعیت نظامیان آمریکایی مستقر در شبه جزیره سینا و استفاده بیشتر از سامانه های هشداردهنده است.

به گزارش پرس شیعه؛ سی ان ان عربی تأکید کرد که آمریکا اعلام می کند که اگر خطرات و تهدیدهای داعش در شمال شبه جزیره سینای مصر افزایش یابد و جدی تر شود ، امکان انتقال نظامیان آمریکایی از شمال این جزیره به جنوب آن وجود خواهد داشت .
جِف دیویس سخنگوی پنتاگون روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت : وضعیت کنونی شبه جزیره سینا اگر هم هیچ اتفاق جدیدی نیفتد ، با خطراتی همراه است .
دیویس اظهار داشت: وزارت دفاع آمریکا این مساله را بررسی می کند که سامانه های هشداردهنده هوشمند را به جای چه تعداد از نیروهای چندملیتیِ مستقر در شبه جزیره سینا باید جایگزین کرد و چه تعداد از نیروهای آمریکایی باید در شمال سینا مستقر شوند .
نیروهای چند ملیتی درپی امضای توافقنامه کمپ دیوید بین مصر و رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۷۹ ، در شبه جزیره سینا برای نظارت بر حُسن اجرای این توافقنامه مستقر شدند .
برخی از پاسگاه های نیروهای چند ملیتی در شبه جزیره سینا اخیراً بسته شد و فرماندهی این نیروها سپتامبر ۲۰۱۵ یک پاسگاه دور دست را در شمال این جزیره به علت احساس خطر تخلیه کرد، زیرا در همان ماه ۴ نظامی آمریکایی در حمله گروهکی که گفته می شود وابسته به داعش است ، زخمی شده بودند. هنوز معلوم نیست که هدف این گروهک کشتن نظامیان آمریکایی بوده است یا نه .
این در حالیست که وزارت دفاع آمریکا در چند روز گذشته ۷۵ نظامی دیگر را در شمال شبه جزیره سینا به همراه چند نفربر زرهی و تجهیزات دیگر مستقر کرده، و تدابیر امنیتی را خصوصاً در پاسگاه های کوچک افزایش داده است.