قم – یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه جهان به یک دهکده ارتباطاتی تبدیل شده است گفت: مسئولان نسبت به مطالب نامناسبی که در تلفن همراه وجود دارد، نظارت دقیق‌تری داشته باشد.

به گزارش پرس شیعه، آیت الله العظمی جعفر سبحانی شامگاه دوشنبه در دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و هیئت همراه با بیان اینکه دهه فجر سرآغاز دوران تازه‌ای در حکومت اسلامی است، گفت: دوران قبل انقلاب دورانی سراسر وابستگی و فساد بود که به همت حضرت امام و خون شهدا نابود شد.

وی با تأکید بر اینکه در ۲۲ بهمن‌ماه سال ۵۷ نعمات و برکات الهی نصیب ملت ایران شد، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر خدمات و نعماتی را که برای مردم ایران رقم زد، مسئولیت‌هایی را متوجه ما می‌کند.

تقویت نهی از منکر در وزارت ارتباطات

آیت الله سبحانی با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه حج افزود: طبق این آیات ملت ایران در مقابل نعمت انقلاب اسلامی باید نسبت به ارتباط متعالی با خداوند، توجه به مردم محروم و کم بضاعت، امر به نیکی‌ها و نهی از منکرها دقت و جدیت بیشتری به خرج دهند.

مفسر قرآن کریم یکی از وظایف مهم وزارت ارتباطات را نهی از منکرها عنوان کرد و گفت: یکی از ویژگی‌های بارز عصر حاضر ارتباطات است.

وی با تأکید بر اینکه ارتباطات سبب شده سرعت اطلاعات و توزیع محتوا بالا رود، گفت: در دنیایی که اندیشه‌ها و اطلاعات به سرعت جابجا می‌شود نشان می‌دهد جهان به یک دهکده تبدیل شده است.

ماهواره‌ها ارکان خانواده را نابود می‌کند

این مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه می‌توان از امکانات و ابزارهای ارتباطی استفاده خوب یا بد کرد گفت: ارتباطات به مثابه یک چاقو و تیغ دولبه است و باید در کشور اسلامی این ابزار مهم در مسیر صلاح جامعه باشد.

آیت الله سبحانی با ابراز نگرانی از نفوذ ماهواره‌ها در ارکان خانواده، افزود: استفاده از ماهواره‌ها منجر به نابودی و سستی خانواده‌ها خواهد شد.

وی با بیان اینکه توسعه و توزیع ماهواره‌ها از توطئه‌های یهودی‌هاست، گفت: افراد ناشایست این قوم کارشان ترویج و توسعه فساد در دنیاست.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم از عملکرد خوب دولت در زمینه کنترل و فیلترینگ اینترنت تقدیر کرد و گفت: امیدوارم همین نظارت و مدیریت در حذف مطالب و فیلم‌های مستهجن در تلفن همراه‌ها ادامه داشته باشد.