نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه طی سخنانی در جمع خبرنگاران در ژنو وپس از دیدار با هیأت معارضان اعلام کرد که با هدف کسب حمایت از روند سیاسی و مذاکرات به روسیه،ایران و اردن سفر کرده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از النشره، «استفان دی میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه پس از اولین نشست با معارضان سوری مورد حمایت ریاض در دور جدید مذاکرات صلح سوریه در ژنو در میان خبرنگاران حاضر شد.

بر اساس این گزارش دی میستورا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف من از سفر به مسکو، تهران، أمان کسب حمایت آنها از روند سیاسی و مذاکرات بود و پس از آن به ژنو بازگشتم.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در دیدار با مقامات پایتخت هایی که به آنها سفر کردم، تمامی آنها با موارد مطرح شده که شامل دولت، قانون اساسی، انتخابات و انتقال سیاسی در سوریه است، مخالفتی نکردند و تاکید کردم که دستیابی به جدول زمانی مشخص پیرامون انتقال سیاسی در سوریه مورد خواست ما است.

لازم به ذکر است دور جدید مذاکرات صلح سوریه در ژنو روز گذشته با نشست دی میستورا و هیأت معارضان سوری آغاز شد و قرار است هیأت دولت سوریه نیز روز جمعه به ریاست بشارالجعفری وارد ژنو شود.