یکی از اعضای اهل سنت مجمع علمای مسلمین لبنان و رئیس انجمن دوستی و همکاری اسلامی اعلام کرد که آمریکا و عربستان سعودی هرگز نمی توانند ثبات ایران را برهم بزنند.

به گزارش پرس شیعه، شیخ خضر الکبش یکی از اعضای اهل سنت مجمع علمای مسلمین و رئیس انجمن دوستی و همکاری اسلامی درباره اغتشاشات اخیر ایران اظهار داشت: آمریکا و عربستان سعودی و مزدوران آنها هرگز نمی توانند ثبات ایران را برهم بزنند.

وی همبستگی ملت ایران با نظام و دولت در برابر گروههای مخل امنیت و ثبات ایران را ستود و اعلام کرد: اعتراضات در ایران با انگیزه های اقتصادی از سوی مردم آغاز شد اما طرف های متجاوز خارجی با حمایت از این اعتراضات آنها را به سوی ایجاد هرج و مرج و ناامنی در جمهوری اسلامی ایران سوق دادند تا تظاهرات های مردمی را به یک بحران سیاسی و تنش در تمامی مناطق و شهرهای ایران تبدیل کنند.

شیخ خضر الکبش خاطرنشان کرد: تحرکات و تلاش های خارجی برای ایجاد بی ثباتی در ایران با هوشیاری و تدبیر حکیمانه رهبری ایران و اعتماد و حمایت ملت ایران از نظام جمهوری اسلامی با شکست مواجه شد. نظام جمهوری اسلامی ایران همواره در طول تاریخ با بحران های مختلف و محاصره مواجه بوده است اما همچنان قلب تپنده قضیه فلسطین و مقدسات آن به شمار می رود.

عضو اهل سنت مجمع علمای مسلمین لبنان در ادامه گفت: حمایت ملت ایران از نظام جمهوری اسلامی، نقشه های توطئه گران را نقش بر آب کرد.

شیخ خضر الکبش با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران همواره مخالف آمریکا و اسرائیل و حامی محور مقاومت در منطقه بوده است از حمایت مردمی از چنین نظامی که در برابر توطئه های دشمنان برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می کردند قدردانی کرد.

وی اظهار داشت: توطئه گران خارجی به تداوم هرج و مرج و آشوب در ایران دلبسته بودند اما به حول و قوه الهی و هوشیاری ملت ایران با ناکامی مواجه شدند و ایران همچون خاری در چشمان محور شر و فتنه و در راس آنها آمریکا، اسرائیل و عربستان باقی خواهد ماند.