فرمانده نیروی زمینی سپاه تأکید کرد: با وجود مشکلات امنیتی در کشورهای همسایه به حمد الله شاهد برقراری امنیت مطلوبی در جنوب شرق کشور هستیم که این مهم مرهون دخیل شدن مردم در تأمین امنیت است.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در تجمع بزرگ وحدت و امنیت که صبح امروز در مصلی شهر زاهدان برگزار شد گفت: در این تجمع که با عنوان وحدت و امنیت برگزار می‌شود فرماندهان قرارگاه‌های فرعی قرارگاه قدس، فرمانده های دسته های رزمی، سران طوایف و بسیجیان حضور دارند.

وی با بیان اینکه در شرایط خاصی مأموریت پایداری و تأمین امنیت در منطقه جنوب شرق کشور به نیروی زمینی سپاه واگذار شد گفت: با وجود مشکلاتی از جمله نبود زیرساخت لازم برای تأمین امنیت در آن مقطع اما با اقدامات اطلاعاتی، امنیتی، زیرساختی و مردمیاری صورت گرفته بحمدالله شاهد برقراری امنیت مطلوبی در منطقه هستیم.

سردار پاکپور سازماندهی نیروهای مردمی در قالب دسته های رزمی با استفاده از طوایف منطقه را از جمله اقدامات صورت گرفته به منظور تأمین امنیت خواند و تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۹ هزار نفر از بسیجیان بومی منطقه که شامل برادران اهل تسنن و تشیع می باشند سازمان یافته‌اند.

وی در ادامه تأکید کرد: با وجود مشکلات امنیتی در کشورهای همسایه به حمدالله شاهد برقراری امنیت مطلوب و قابل قبولی در جنوب شرق کشور هستیم که این مهم مرهون دخیل شدن مردم در تأمین امنیت و وحدت است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در ادامه با ارائه گزارشی از روند برگزاری رزمایش پیامبر اعظم (ص) گفت: رزمایش پیامبر اعظم (ص) شامل سه بخش اقدامات مردمیاری، رزمایش بسیجیان و رزمایش امنیتی بود که در دی ماه سال گذشته مرحله اول رزمایش با برپایی ده بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی صحرایی سیار در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان آغاز شد.

وی افزود: در مرحله دوم، رزمایش بسیجیان با بکارگیری ۱۱۰ گردان بیت المقدس برگزار گردید و در مرحله نهایی این رزمایش که به مدت ۳ روز در منطقه جنوب شرق کشور برگزار شد، رزمندگان حاضر در قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه به تمرین مأموریت‌ها و اقدامات امنیتی پرداختند.